Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Mostanában egyre gyakrabban felejtek el dolgokat és nehezemre esik sok dolgot egyszerre fejben tartani/megjegyezni hosszútávon. 2-3 éve nem esett nehezemre 4 hónapos kémia anyagot 3 óra alatt bevágni rövidtávú memóriába és 4-es/5-ös eredményt hozni.

Fáradt vagyok sokszor, nem alszom mindig eleget, de akik sokkal kevesebbet alszanak, mégsem szenvednek mindig ilyen problémákkal. A stressz sajnos rendszeresen része az életemnek. Próbálok odafigyelni a vízbevitelre és szedek vitaminokat, nyomelemeket. A tornát újrs bevezettem az életembe és kezdek egészségesebben étkezni. Szedek gibko bilobát, ginzenget és halolajat is.

Mit lehetne tennem, hogy jobb legyen a memóriám, gyorsabban tanuljak meg dolgokat és energikusabb legyek?

Előre is köszönöm a normális válaszokat!



2020. nov. 6. 22:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A stressz es a faradtsag az oka. Hany eves vagy? Szerintem ne szedj ginkot es ginzenget egyszerre, max csak az egyiket, ha nagyon ragaszkodsz hozza, de igazabol ha a korod nem indokolja, akkor egyiket se kene, mert ettol tobbet nem fogsz tudni tanulni, de mivel porget, normalisan megnyugodni se leszel kepes. Probalj meg relaxacios gyakorlatokat vegezni, es eleget aludni.
2020. nov. 6. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
19 vagyok, újonnan pedig megfázás miatt hangosan cseng a fülem és még kevésbé alszom hamar :(
2020. nov. 6. 23:27
 3/4 anonim ***** válasza:

Ahogy az 1-es írta a stressz teljesen kikészít, és hosszútávon komoly problémákat is okozhat.

Pihenj, próbálj kikapcsolódni

2020. nov. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, megpróbálok.
2020. nov. 9. 23:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!