Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hónapok óta tartó sok gyomorsa...

Hónapok óta tartó sok gyomorsav mikor múlik el?

Figyelt kérdés
Nyáron kezdődött, hogy gyakran fájt a gyomorszájam meg gombóc érzés volt a torkomban. Háziorvos írt savlekötőt, egy hétig szedtem de mikor abbahagytam megint kezdődött. Gastroenterológiára küldött ahol volt gyomortükrözés és sok a gyomorsavam meg nyombelem van begyulladva kiderült. 2 hónapig savlekötőt kellett szednem meg hányinger ellen egy másik gyógyszert és diétázni. Szeptember eleje óta semmi panaszom nem volt míg szedtem a gyógyszert. 2 hete már nem kell szednem semmit, erre ma megint fáj a gyomorszájam meg jön fel az a savas érzés a gyomromban. Ez már sose múlik el teljesen vagy mi lesz? 27 éves nő vagyok, nem akarom így leélni az életem, hogy egy normális kaját nem ehetek mert utána szenvedek. Bolognai spagettit ettem ma, meg tegnap egy szelet tortát és már egyből szenvedek.

#Gyomorsav, gyomorégés, gyomor,
2020. nov. 11. 19:19
 1/7 A kérdező kommentje:
Valószínű stressz miatt alakult ki mert egy pár hónapig nem találtam munkát meg mind a 4 bölcsességfogamat ki kellett húzni és elég sok fájdalomcsillapítót beszedtem. Azóta ezek rendeződtek de a gyomrom mégse jön helyre.
2020. nov. 11. 19:22
 2/7 anonim ***** válasza:
A sok fájdalomcsillapító is okozhatta, tönkreteszi a gyomor védekező képességét, és kikezdi a sav, akár fekély is lehet a vége. Nem ártana savcsökkentőt szedni egy ideig, meg leállni a fájdalomcsillapítóról. Hívd fel a háziorvosod, beszéld meg vele.
2020. nov. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A héten vettem be egy fájdalomcsillapítót fejfájás miatt de már tényleg csak akkor veszem be ha nagyon muszáj.
2020. nov. 11. 19:34
 4/7 anonim ***** válasza:
Az étrendedet mennyire tartod megfelelőnek a problémához?
2020. nov. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Most 2 hete már nem figyelek annyira a diéta, csak 2 hónapig tartottam míg az orvos mondta. Nem eszek egyébként túl sok edesseget vagy túl zsíros ételeket. Normál testalkatú vagyok, nem vagyok kövér
2020. nov. 11. 19:56
 6/7 anonim ***** válasza:
A savlekötőnél sokkal jobb lenne a nagyobb mennyiségű/tömény akácvirág tea. Annál valahogy nem termelődik vissza. Legalábbis szerintem. Bár most ilyenkor télen szerintem elég nehéz lenne beszerezni.
2020. nov. 12. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálam akkor szokott visszajönni ez a probléma, amikor már nem figyelek oda az étrendre.
2020. nov. 12. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!