Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért fájhat a gyomrom?

Miért fájhat a gyomrom?

Figyelt kérdés
Pár napja kezdődött, meleg levest ettem, az után erősen elkezdett fájni a hasam (valószínűleg a gyomrom). Azóta kisebb nagyobb megszakításokkal folyamatosan fáj. Arra gondoltam, hogy talán sok a savam. Vettem be szódabikarbónát, de még mindig érzékeny. A köldököm felett és alatt, kb a gyomorszájaknál. Mi lehet ez? Teljesen tanácstalan vagyok.

2020. szept. 24. 23:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Gyomorszáj egy van, és az jóval a köldököd fölött van, alatta semmiképp. A köldököd alatt közvetlen inkább vékonybél kacsok vannak. Hasmenésed nincs? Menj el az orvoshoz, nekem volt hogy égett a gyomrom napokig, a savcsökkentő megoldotta, bár kérdés mi az oka, akár a sok gyógyszer is lehet, ha sokat szedsz.
2020. szept. 24. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem akarok beléd kötni, de én úgy tanultam hogy gyomorszáj az is, ami a gyomorból kivezet.

Mindegy, nincs hasmenésem, de “zuborog” a hasam. Nem szedek sok gyógyszert. Azon is gondolkodtam, hogy lehet-e a stressz miatt, mert eléggé stresszes típus vagyok. Mindenképp el akarok menni orvoshoz, csak nem tudom hova menjek. Háziorvos, esetleg gasztroenterológia.

2020. szept. 24. 23:47
 3/4 A kérdező kommentje:
Vagy még olvastam olyat is, hogy menstruáció előtt is léphet fel gyomorfájdalom. De azért nem akarok én magamnak felállítani diagnózist. Reménykedem igazából, mert nagyon félek, hogy valami komoly bajom van.
2020. szept. 24. 23:58
 4/4 anonim ***** válasza:

A stressz is okozhatja, sőt a gyomorfekély kialakulásában is szerepet játszhat. Vegyél a gyógyszertárban savcsökkentőt, amíg nem jutsz orvoshoz, meg vegyél be fájdalomcsillapítót, ha nem javul. Nekem a Buscopan szokott segíteni ha fáj a gyomrom.


Ez amit írsz, hogy zuborog a hasad, én hasmenés előtt szoktam ezt érezni, ez alapján akár egy gastroenteritis is lehet, néhány napig kerüld a nehezebb ételeket.


Első körben szerintem háziorvoshoz menj, mert nálunk pl a gastrora beutaló kell, nálatok nemtudom hogy van. Nem kell mindjárt a legrosszabbra gondolni, főleg nem a neten keresgetni, mert az úgyis azt hozza ki, hogy már kétszer meg kellett volna halnod ennyi idő alatt. 1es voltam. Jobbulást!

2020. szept. 25. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!