Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A maszk viselése tényleg...

A maszk viselése tényleg káros az egészségre és bele lehet halni? Hordása után nálatok is jelentkezik fejfájás?


2020. nov. 29. 03:30
1 2 3 4 5 6
 11/56 anonim ***** válasza:
64%

Évek óta, napi 8 órában maszkot hordok. Semmi bajom. Pócs Alfrédot pedig nem értem. Ez az ember ortopéd sebész, egy sebész egész nap maszkban van a műtőben. Akkor most pontosan mit szeretne ezzel bizonyítani? Mindenkire veszélyes csak rá nem?

Amikor először beszélgettem Alfréddal, igaz csak pár percet, nekem az jött le, hogy ő egy értelmes ember. Nem értem hogy keveredett bele ebbe a maszlagba, de nagyot esett a színvonal.

2020. nov. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/56 anonim ***** válasza:
56%
11: Egyszerű. Látja, hogy Gődényék mekkorát kaszálnak ezen büntetlenül.
2020. nov. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/56 anonim ***** válasza:
64%
Nem lehet belehalni, és nincs káros hatása, hacsak nincs valakinek krónikus légúti betegsége (pl asztma,COPD). De köztük is vannak, akik simán bírják a maszkviselést. A fejfájás, fáradtságérzés nagyon sokaknál jelentkezik maszkban. Én is érzem, hogy a nap végére nem ugyanazt a teljesítményt nyújtom, és alig várom, hogy levegyem. Ez annak ellenére van így, hogy mérték már meg maszkban a véroxigén szintemet és tökéletes volt. De gondolom azért mégsem olyan friss levegőt szív az ember, ha egy anyagdarab van rászorítva az orrára.
2020. nov. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/56 anonim ***** válasza:
51%
Vegyél szelepes maszkot. Akkor friss levegőt szívsz, ami meg is van szűrve, ennyi, problem solved.
2020. nov. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/56 anonim ***** válasza:
55%
14: Csak épp a szelepes maszk kifelé nem szűr, ezért kib*szás másokkal szemben.
2020. nov. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/56 anonim ***** válasza:
28%
#15 igaz, de ha mindenki szelepes maszkot hordana, akkor ez nem lenne probléma. Valamit sokkal kisebb eséllyel kapnának el az emberek bármilyen fertőző betegséget, mint a “sima” maszkkal.
2020. nov. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/56 anonim ***** válasza:
31%

#9 a "Bild"- ben olvastam mèg règen, de itt is talàltam ròla.


[link]


Utolsò bekezdès

2020. nov. 29. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/56 anonim ***** válasza:
55%
Nálam nem jelentkezett fejfájás.
2020. nov. 29. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/56 anonim ***** válasza:
67%
17: Na akkor tisztázzunk egy dolgot. Amikor egy járvány még csak a kezdetleges szakaszában van (tehát nem terjed nagyközösségben), felesleges és káros a kötelező maszkhasználatot előírni, mert olyankor még az az elsődleges, hogy az egészségügyi dolgozókat ellássák megfelelően védőeszközökkel. A maszkhordás csak akkor ajánlott, ha fennáll a közösségi terjedés veszélye (mint pl. ami most van nálunk Magyarországon, gyakorlatilag bárhol találkozhatsz vírushordozóval)
2020. nov. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/56 anonim ***** válasza:
60%
A hansùly azon volt rèszemről, hogy maga a maszk is hordozò. A kèrdès meg az volt, hogy kàros-e a hordàsa, a vàlasz meg, hogy lehetsèges.
2020. nov. 29. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!