Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit tegyek ha nagyon rosszul...

Mit tegyek ha nagyon rosszul alszok? Most 5:34-van de még nem bírtam elaludni.

Figyelt kérdés
Mi lenne ha átvirrasztanám az éjszakát, aztán akkor talán le tudnék feküdni este korán

2020. dec. 5. 05:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én se aludtam még el. De én nem tudnék alvás nélkül egy egész napot fenn lenni, és koraeste lefeküdni. Úgyis elaludnék mondjuk dél körül.
2020. dec. 5. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mostanában én se tudok aludni. Ilyen-olyan okok miatt, legtöbbször a rossz lelki állapotom és a problémáim miatt nem megy. Sajnos én se nagyon szoktam mást csinálni, mint, hogy átvirrasztom a napot és 18 óra körül (ha addig kibírom) lefekszem aludni. Bár sokszor sikerül elaludnom YouTube videók közben is. ST22Lacikának vannak olyan videói, melyeknek az esetek felében nincs vizuális tartalma, csak szó van valamilyen témáról és tök jó hallgatni. Az ő videóira el szoktam aludni gyakran (de nem azért, mert unalmasak). Időnként szoktam hallgatni Holly Henry zenei aláfestéseit, ő általa is könnyen el tudok aludni. Viszont ezek ellenére is gyakran képtelen vagyok elaludni sokszor. Rendetlen az életem, valószínűleg ez nem enged aludni. Meg mióta "nincs" suli, azóta is egyre szarabbul alszok... Végén kiderül, hogy az összes alvászavarunk a kijárási tilalomra, a Covid-ra és a rossz közhangulatra vezethető vissza. Lehet, hogy kéne keresnem valami diákmunkát, vagy el kéne gyakrabban járnom valahová... ami nincs bezárva 0-24-ben.
2020. dec. 5. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ès azért nem alszol mert nem hagynak nyugodni valami gondolatok és szorongsz valamin vagy filmeket néztél/neteztél egész éjjel? Mert nagyon nem mindegy. Remélem az utóbbi. Szerintem amúgy csináld azt, hogy nem alszol már és este korábban lefekszel és ealszol. Azért se aludj el most reggel mert felborul a napirended és azt utána nehéz lesz visszaállítani. Hány éves vagy? Nekem is volt ilyen idöszak az életemben, hogy nem tudtam aludni.
2020. dec. 5. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ez annyira egészségtelen!

Hormonok rendben? Dolgozol valamit, ha nem, nem vagy fáradt testileg&szellemileg.

Fáraszd le magad valami munkával. Akármilyen házimunka, ha nincs más.

Magne-B6 esetleg segítene alváshoz, és a szorongásban is.

2020. dec. 5. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Szorongás
2020. dec. 5. 14:47
 6/8 anonim ***** válasza:

3-as válaszoló vagyok.

Nekem is a szorongás miatt volt alvászavarom, és elég sokáig. Èn dolgoztam, két müszakban, és volt, hogy úgy mentem reggel 6-ra munkába, hogy semmit nem aludtam egész éjjel. Azt hittem, másnap estére leszek olyan fáradt, hogy kidölök 21.00-kor, de nem. Még akkor sem tudtam aludni, talán hajnal 3 fele el tudtam aludni de akkor meg keltem 04.30-kor. Ez sokáig így ment. Szóval tudom miröl beszélsz. A szorongás meg tudja keseríteni a létezést, az biztos.

Azt tudom javasolni, hogy semmiképp ne vegyél be valami receptköteles nyugtatót vagy altatót amit ne adj Isten valakitöl kapsz, ez a legrosszabb amit tehetsz.

A szorongás okát kell megkeresned. Szakember segítségét kérd, de azonnal, mert tuti idö, amig bejutsz hozzá ezekben a covidos idökben, meg amúgyis. Pszichológust javaslok, aki a lelkedet istápolja elsösorban de ha indokolt valami nyugtató/altató, akkor azt is tud adni. Valószínüleg adni fog valamit, ha már nagyon offon vagy, hogy ki tudd magad pihenni.

Dolgozol egyébként? vagy hogy telnek a mindennapok, és mióta tart ez a z állapot?

2020. dec. 6. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Pszichológus nem orvos, nem írhat fel semmilyen vény köteles gyógyszert. Max. ajánlani fog ilyen magne b6 álmot vagy hasonlót de súlyos szorongas esetén az úgy sem segít.
2020. dec. 7. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én sem vagyok gyógyszer párti egyébként de az h csak minden másnap alszik valaki, még rosszabb és egészségtelen mintha bevenne egy szem gyengébb altatót. Nyugtatót semmiképp ne szedj mert az sok embert nem altat el viszont sokkal nehezebb leszokni róla mint az altatokrol. Par hónapig lehet szedni altatót, közbe járni pszichológushoz és ha megvan a szorongás forrása és kezelitek akkor után el kell hagyni a gyógyszert.
2020. dec. 7. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!