Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hirtelen jelentkező 160-180...

Hirtelen jelentkező 160-180 közötti pulzus, és laborban tartósabb ideje emelkedett fehérvérsejt szám mitől lehet?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

2 éve küzdöm egy olyan problémával, hogy sokszor stresszre mellkasi enyhe, tompa nyomást érzek akár órákon át is. Az ülő helyzetben mért pulzusom 55-70 között van, de ha felállok hirtelen megszalad 130-150 közötti magasságba pár másodperc erejéig. Hetente 2-3 alkalommal beindul a szívem 160-180-as magasságokba, és kb. 1-2 óra alatt áll csak vissza a nyugalmi pulzusomra.

Kardiológus szerint idegi eredetű a probléma. De nem hiszem, hogy idegi eredet lenne, hogy szívnyomásos légszomjakra riadok fel heti 2-3-szor, és ugyanennyiszer így kiugrik a pulzusom. Valamint ha felállok ülő helyzetből kb 10-15 másodpercig 130 körüli szívverés jelentkezik minimálisan. Ilyen esetben mérve a vérnyomásomat, teljesen normális, nem esik le felállás során, csak a szívverésem lesz nagyon szapora.

Nemrég voltam laborvizsgálaton, ahol a fehérvérsejtszám lett a max. 10-es helyett 14.50, monocita a max 0.80 helyett 1.30, limfocita is emelkedett és kissé a neutrofil granulocita is. Mondjuk 1 éve minden laboromban emelkedett a monocita.

3 éve gyökérkezelték a fogamat és a tükörben nézve kissé sárgás a fognyaknál, és olykor a hidegre is érzékeny. Gócos, berobbant fog okozhatja simán a szíves panaszaimat, és a vérképemben is ezért lehetnek emelkedettek a gyulladásos értékek?

Köszönöm előre is a segítségeteket!


35/F



2020. dec. 11. 15:45
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
A gyokerkezelt fogban kioltek az ideget, az mar egy halott fog. Mindenkinek sargas a fognyaka, akinek az iny tulsagosan visszahuzodik. Az biztos, hogy nem tettes a dologban.
2020. dec. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Köszi a megnyugtatást, akkor majd jövő héten hétfőn okosabb leszek a 24 órás holter kiértékelés után.

Meg gondolom, ha gyulladásban lenne akár csak enyhén is a szívizmom, akkor a mostani ultrahangon kimutatható lett volna valamilyen formában és akár a nyugalmi EKG-n is?

2020. dec. 24. 18:10
 13/18 A kérdező kommentje:
Esetleg amire még gondoltam, egy éve állandósult szívmegállástól való szorongás, depresszió még okozhatna ilyen durvább pulzusmegszaladásokat helyzetváltoztatásra? Tehát mivel a sok stressz által túl van terhelve a vegetatív idegrendszerem, ami a pulzus szabályozásért is felelős többek közt, elképzelhető, hogy egy nagyfokú lelki, szellemi kimerültség is okozhatna ilyen tüneteket?
2020. dec. 24. 18:12
 14/18 A kérdező kommentje:
Ma néztem pont itthoni pulzoximéterrel kezemen, mikor ülve 63-as volt a pulzusom, és felálltam éreztem, hogy kis émelygést, tompa mellkasi égést érzek és enyhe torokszorítást, ránéztem pulzoximéterre és egy pillanatra 149-re felment a pulzusom, majd utána 1 perc alatt ment vissza állva 149-ről 80-ra.
2020. dec. 24. 18:13
 15/18 anonim ***** válasza:
Micsoda? Nekem 88-95 körüli ülve, és 100-103 ha felállok, kemény sportnál meg 135. Néked meg néha 180 és nyugalmi helyzetben meg van hogy csak 55? Ez nagyon nagy különbség. A szívritmus zavarnak több formája van, nem tudom a tiéd milyen fajta lehet, de azt tudom hogy a nyugalmi pulzus 60-100 között, a terheléses 105-160 között megengedett. Nekem is csak azóta jó amióta rendszeresen mozgok de sosem erőltetem túl magam. 24F
2020. dec. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

BUÉK mindenkinek!

Köszi a választ utolsó válaszoló, volt rajtam Holter EKG 24 órás és teljesen negatív lett. 1006 darab extrasystolem van 24 óra alatt, abból 800 a pitvari extra, maradék kamrai.

Max pulzusom lépcsőzésnél fel a 4. emeletre 150 volt a Holter készülék szerint 30 másodperces átlagszámítás alapján, az átlagpulzus 71, a minimális alvás során pedig 40.

Professzor doki szerint teljesen jó, és szerinte az olykor 160-180-as pulzusok a vegetatív idegrendszerem jelentkezhetnek, pánikroham, szorongás által.

2021. jan. 1. 13:27
 17/18 anonim ***** válasza:
Szia kérdező , hogy vagy most , velem nagyon hasonló dolgok vannak.
2022. febr. 17. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm kérdésed, azóta rendeződött a pulzus, kivéve a magasabb fehérvérsejt számot, mely hol normális, hol magasabb. Ingadozó.

A 160-180-as kiugró pulzusokat a napi szintű iszogatás okozta. Mióta csak 1-2 sört iszom max naponta, semmi ilyen jellegű gond nincs. Néha feszültségtől, szorongástól felmegy 150-160-ra pár percig max és utána szépen rendeződik. Voltál már kardiológián? Ha még nem akkor mindenképpen menj el egy szív ultrahangra, 24 órás holter ekg-ra, terheléses ekg-ra is. Ha az negatív, akkor még mellékvesére lehet nézetni kortizol hormont, ACTH-t, CRP értéket ( utóbbi arra jó, ha van belső gyulladás a szervezetben, megemelkedik értéke ), ha ezek is negatívak akkor lehet szorongás, idegi alapon, vagy életmód alapon ( dohányzás, ital, stb.: ).

Remélem tudtam segíteni.

2022. febr. 17. 13:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!