Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Pár napja a szívem elkezdett...

Pár napja a szívem elkezdett "mellé" ütni és magas volt a pulzusom is. ?

Figyelt kérdés
Azóta kétszer voltam sürgősségin és mindent rendben tálalták. Valószínüleg meg vagyok fázva. Azóta nagyon rossz a közérzetem. Szorongok,főleg estenként. Most annyira durva,hogy úgy érzem nehezen kapok levegőt. Melkasi fajdalmaim vannak,de szerdán megyek kardiológushoz. Én pszichés dologra gyanakszom,sőt szinte biztos. A házi orvosom azt mondta, hogy erre nem akar gyógyszert írni, mert fiatalon rá szóknék. El fogok menni szakemberhez,de addig valaki tuda mondani valamit ezzel kapcsolatban? Ilyenkor mindig a halál és a vele járó esteleges fájdalom, kín jár az eszemben, egyszerűen félek és semmi nem köti le a figyelmem. Esetleg saját tapasztalat vagy jó tanács?

2020. dec. 11. 16:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
42%
Nekem szóról-szórra ez van, ahogy írtad. Én is szorongok rendesen. Idegesség, stressz miatt van. Megfázás miatt is lehet. Nekem is fáj a torkom, nem vagyok jól, gyors a pulzus, 94-96 napok óta. Hétfőn hívom az orvost, lehet covid.
2020. dec. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ja..és kihagy a szívem, extraszisztolé, mellkasi fájdalmak.
2020. dec. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nekem is azt mondták, vettek labort és csináltak gyors tesztet illetve PCR tesztet. A laborom teljesen jó, gyors teszt és a PCR is negatív lett. Mondjuk attól függetlenül még lehet,hogy covidos vagyok. Fene tudja. Kitartás!
2020. dec. 11. 20:05
 4/14 anonim ***** válasza:
Köszönöm, viszont kívánom. Neked mennyi a pulzus? Milyen gyógyszert, vagy vitaminokat szedsz? Téged hogy engedtek be a sűrgősségire? Engem elküldtek, hogy nem tudnak megnézni, mert tele vannak covidos beteggel. Igaz ez zala megye.
2020. dec. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Legelőször saját lábon mentem be,akkor merült fel a covid gyanú és a covid ambulancián vizsgáltak meg. Aztán rá 3 napra azaz tegnap már annyira fájt a melkasom,hogy ki hívtam a mentőket , akkor a pulzusom 127 volt , de erre nyilván a stressz is rá tett egy lapáttal. Be vittek, bent már nagyjából normalizálódott ott 94 volt,arra azt mondták, hogy az jó. Vettek egy kiegészítő labort és EKG-t csináltak és mindent rendben tálaltak, majd azzal a mondattal engedtek el,hogy legközelebb nem akarnak meg látni ilyen panasszal a sürgősségin. Nem is értettem, ezen a héten nem tudtam szakorvoshoz menni,mert a teszt eredményre várni kellett és nyilván a tudatlan ember megvan rémülve, ha ilyeneket tapasztal. Gyógyszert jelenleg nem szedek csak fájdalom csillapítót, vitamint meg már be se mertem venni. El olvastam a papírját és oda volt írva, hogy szívritmuszavart okozhat.Azonnal el is dobtam. Azthiszem B vagy D vitamin volt.
2020. dec. 11. 20:19
 6/14 A kérdező kommentje:
Lassan már az ember az orvosoktól fog félni nem is a betegségtől. Én elhiszem,hogy túl terheltek,de egy megrémült páciensnek azt mondani,hogy ne menjen mert úgy sem fogják kezelni azért az erős. Aztán még az ember ezen is pánikol. Szabolcs megye egyébként.
2020. dec. 11. 20:21
 7/14 anonim ***** válasza:
Én is Szabolcsban születtem, és éltem Nyíregyházán. Ahol én voltam, ez Nagykanizsa. Engem elküldtek, meg sem vizsgálták, pedig rosszul voltam, párom vitt be autóval.
2020. dec. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Szörnyű ez az egész. Legközelebb próbálj ügyeletet nézni a közelben, hátha mondanak valami biztatót, de reméljük nem lesz legközelebb. Azért időpontot kérj orvoshoz aztán Ő már biztosan tudja mi is a helyzet.
2020. dec. 11. 21:12
 9/14 anonim ***** válasza:
Persze, nem hagyom annyiban, de nehéz őket elérni telefonon is. Félnek, hogy elkapják a vírust.
2020. dec. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Igen, ismerős. Nehezen tudtam én is be utalót kérni. Az volt az indok,hogy úgy sem csinálnak most semmit a vírus miatt. Mondtam szuper akkor a vírus miatt megáll minden és legközelebb egyenesen a halottas házat fogom hívni. Végül csak kiadták .
2020. dec. 11. 21:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!