Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Nagyobb fehérvérsejt szám...

Nagyobb fehérvérsejt szám emelkedés a vérképben, két hete gyengeség, fáradtság mitől lehet?

Figyelt kérdés

36 éves vagyok, voltam covid PCR teszten is a héten, negatív lett szerencsére.

Három éve kezelték az egyik felső fogamat, gyökérkezelés volt, és a tükörben nézve ilyen sárgásnak látszik a fognyak.


Az 1 hetes vérképembe ezek az értékek térnek el:


Fehérvérsejtszám: 4,00 - 10,00 14,50 *

Limfocita ( abszolut ): 0,80 - 4,00 5,46 *

Monocita ( abszolut ): 0,12 - 0,80 1,30 *

Neutrofil ( abszolut ): 2,00 - 7,00 7,48 *

Monocita ( % ): 2 - 8 9% *


Mitől lehetnek ilyen szinten megemelkedve ezek az értékek? Különösen az össz fehérvérsejt szám?

Ilyen esetben mit tanácsoltok, minél előbbi fogászati kontroll, és esetleg érdemes lenne elmennem egy garatból és orrváladékból végzett aerob és anaerob baktérium tenyésztésre?



2020. dec. 12. 12:52
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
100%
Fertőzés
2020. dec. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
24%
Ne csináltass PCR kamutesztet, az fertőzött is lehet!!!
2020. dec. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat.

Azt hogyan tudhatnám meg, hogy hol van a fertőzési góc? Torokfájás, köhögés, hátfájás nincs.

Lehetséges, hogy a három évvel ezelőtt gyökérkezelt fogam berobbanása okozná?

2020. dec. 12. 13:11
 4/39 anonim ***** válasza:
64%
Kezdődő leukémia is lehet, volt ismerősöm akinél így indult és 2 évig húzta utána. Nem ijesztgetni akarlak, de lehet ez is, meg egy gyulladásos góc is. Góckutatás kell.
2020. dec. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 A kérdező kommentje:
Bízom benne, hogy azért nem leukémia. Többi paraméterem teljesen jó, és vérszegény sem vagyok. Góckutatás során gondolom fogászat, fül-orr gégészet jön elsőnek szóba.
2020. dec. 12. 13:15
 6/39 A kérdező kommentje:

Ami még fontos lehet, az utóbbi egy évben kb. 6 laborból csak a monocita volt mindig emelkedve, de az ingadozott, hol a megengedett maximum 0,80 helyett 1,03, hol 0,97 volt az érték. De viszont egy éven át folyamatos emelkedésben volt már a monocita.

És ami még érdekes, hogy az utóbbi egy évemben jelentősen megritkult a fejtetőmön a haj.

2020. dec. 12. 13:17
 7/39 anonim ***** válasza:
100%
A monocita nekem 15 éve magasabb, semmi bajom miatta. Nem tudni miért, a többi értékem tökéletes, beleértve a vitamin és egyéb ionokat is.
2020. dec. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 A kérdező kommentje:

Ha nincs tüneted és panaszod, az teljesen jó.

Ilyen esetben nem tudom mitől lehet emelkedett nálad. Manduládat nem vették ki gyerekkorban, vagy nem volt régen valami komolyabb fertőzés?

2020. dec. 12. 13:22
 9/39 anonim ***** válasza:
100%
Semmi ilyen nem történt szerencsére :) Még vírusfertőzésem sem volt, se láz vagy 15 éve. Nem extrém magas, de a határon túl van kicsivel.
2020. dec. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 A kérdező kommentje:

Nekem eddig ilyen 0,90-1,03 között mozgott, de most nagyon idegesít, hogy felugrott mellé jócskán a leukocita is, és mellette a neutrofil nagyon minimálisan.

Szerintem elmegyek egy 3D CBCT-re, teljes arckoponya felvételre.

Az kimutatja, ha melléküregekben van gyulladás, vagy ha a fogaknál van góc.

Utána egy hasi ultrahang kellene gondolom, és ezekből nagyjából kiderülhet mi okozza a krónikus gyulladást.

2020. dec. 12. 15:27
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!