Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Zavartság, nehéz koncentrálóké...

Zavartság, nehéz koncentrálóképesség, ájulás közeli állapot, mi lehet? Többi lent

Figyelt kérdés
Az utóbbi napokban nem volt minden rendben a közérzetemmel. Néha szédültem, és olyan érzésem volt, mint aki mindjárt elájul, de ez utána sosem történt meg. Ami fontosabb, hogy nehezen tudtam bármire is koncentrálni, olyan érzésem volt, mint aki egy álomban van, és ha valaki hangosabban megszólal, felriad. Zavart voltam, mintha nem lennék teljesen magamnál, mint aki elalélt, valamint néha fáradékonyság, sőt, előfordult, hogy nehezen emlékeztem valamire. Ezelőtt sosem éreztem ilyet, ezért megijesztett, de csak tippeim vannak, mi lehet. Gondoltam vércukor leesésre, de ezelőtt sosem volt ilyen gondom, sőt, nem eszek az átlagnál kevesebb cukrot. Vérnyomás leesés volt a másik tippem, kétszer megmértem, elsőre teljesen jó volt, másodjára viszont az alsó érték kb. tízzel leesett. Gondoltam még a menstruációra is, de a legelső esetnél például éppen nem volt meg. Ehhez kapcsolódnak még az általános hormonokkal kapcsolatos dolgok is, így lehet csak ennyi a probléma. Aztán van még két fontosabb érv. Az első az agyrázkódás utóhatása. Két éve, tehát elég régen fordult ez elő velem egy orvosi rendelőben, csak úgy a semmiből, ahol a fejemmel a kőpadlóra estem, és utána hetekig rosszul voltam, mint ahogyan ez várható volt. De aztán elmúlt, nem lett semmi bajom később. Lehetséges lenne, hogy két évvel később jelentkeznek utóhatások? Mert amit a neten írtak a tüneteiről, azok pontosan ráillettek arra, mi a problémám most. Az utolsó következtetésünk pedig a vashiány volt. Kb. egy éve voltunk vérvételen, ahol mindent rendben találtak, kivéve, hogy kevesebb vasam van, mint kéne lennie, már nem emlékszem mennyivel, de az a lényeg, hogy kaptam rá rágótablettát, amit egy ideig szedtem, aztán abbahagytam, már nem emlékszem miért. Viszont most újra elkezdtem szedni, hátha ez lehet a baj, de eddig semmi változás. Valamint még annyi, hogy a nap minden egyes percében érzem ezt, alig észrevehető mértékű és szinte elhanyagolható mennyiségű módon, de vannak pontok, amikor mondjuk egy-egy fél órára rosszabb lesz, csak úgy. Valaki ezek alapján tudja, vagy esetleg van tippje mi lehet, esetleg feltételezése az alapján, hogy volt-e neki hasonló. Ha igen, légyszi ne tartsátok magatokban! Előre is köszönöm a válaszokat.

2021. jan. 7. 14:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Menj orvoshoz, vagy legalábbis mindenképp hívd fel a házirorvosodat, és majd ad beutalót. Felesleges itt találgatni, látatlanban nem lehet megmondani.

Jobbulást kívánok!

2021. jan. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Menj el orvoshoz, régebben egy családtagomnál volt ez hogy zavartság, emlékezett gond és kiderült hogy vérhígítót kell szedjen szóval nem éri meg találgatni mert tényleg lehet bármi
2021. jan. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hasonlóval küzdök már négy hónapja, mindenféle kivizsgálás megvolt, nem találtak semmit. Elvileg pszichológiai probléma, szorongás, stb...de én nem hiszem, hiszen van, hogy pl. baromi stresszes napom van és semmi bajom, van hogy itthon nézem a tv-t és a semmiből rámjön. Ha megtudsz valamit írd már meg kérlek
2021. jan. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
3as, a szorongás nem mindig stresszhelyzetben jön ki, van, bogy utólag. Ahogy írtad, vannak baromi stresszes napjaid, akkor meg is van a válasz.
2021. jan. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek, nemsokára el fogok menni orvoshoz. 3-as, én erre nem is gondoltam, ugyanazt gondolom erről amit te, hogy nem hiszem, mert nem vagyok ilyen, de jöhet akár belülről is, ki tudja. És megírom, ha megtudok valamit.
2021. jan. 7. 16:59
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Kiderült végül, hogy, mi okozta ezt?

febr. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!