Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A demenciát okozhatja a...

A demenciát okozhatja a figyelem hiánya?

Figyelt kérdés
Ma volt egy cikk a 24.hu-n hogy a koronás betegek egy része delíriumba esik, amitől több lehet a demencia előfordulása később. Erről eszembe jutott hogy itt egy lány régebben a gyakorin a demens nagymamájáról panaszkodott, aki kedvesen el akart tőle köszönni este, mire a lány reakciója mindig lesajnáló és lerázó, türelmetlen volt, és nem reagálta le megfelelően az elköszönését (kiderült a sztoriból). Erre a nagymama nem tudott aludni, ült az ágy szélén és mikor az unoka bement, még vagy 10-szer megpróbálkozott ugyanazzal az elköszönő rövid szöveggel, de sosem kapott megfelelő választ. Ezt az unoka a demencia jeleként vette. Pedig nyilvánvaló volt a nagymama érzelmi igénye amit nem kapott meg.
2021. jan. 9. 11:38
 1/10 anonim ***** válasza:
Mi a tököm bajod van?
2021. jan. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Neked nincs tököd, nem tudom mit kérdezel.
2021. jan. 9. 11:54
 3/10 anonim ***** válasza:
Full értelmetlen amit gagyogsz.
2021. jan. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Inkább keresd meg a töködet. lehet hogy csak elhagytad a buszajtóban.
2021. jan. 9. 11:56
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A kerdesedre a valasz: Nem, nem okozhatja.

Amit peldanak felhoztal, az tipikus jel egyebkent, valoszinuleg mar nem ez volt az elso eset, biztos volt meg ott tobb is, es a lany mar kicsit unta. Ne iteljunk el masokat ilyen konnyen, mert egy demens beteggel pokol az egyutteles (tudom, mert volt benne reszem), hiaba is szereted, nagyon nehez.

2021. jan. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem ítélem el a lányt sem, mert nagyon nehéz lehet, neki is megvannak a saját gondjai, és a szimpátiát sem lehet erőltetni a nagyi irányába. Csak arra hívtam fel a figyelmet, hogy mivel elfogult a saját irányába, nem veszi észre az összefüggést, ami a nem elfogultak számára észrevehető.
2021. jan. 9. 14:20
 7/10 anonim ***** válasza:
De nincs osszefugges. Egy demensnek mondhatsz barmit, vagy elfelejti 2 perc mulva es ujra megkerdezi, vagy nem erti meg. Ez egy betegseg, nincs benne esszeruseg. Szerintem olvass utana picit a dolgoknak, akkor talan megerted.
2021. jan. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nekem is van ilyen rokonom és de. Van összefüggés szerintem az enyhe demenciánál. (Az egy darab tapasztalatom és a logika alapján) Nézd ebben még a kutatók sem értenek egyet mi okozza. Olvasd el a cikket. Én tapasztaltam hogy ha mindent megnyugtatóan okézok, lereagálok amit mond ahogy igényli, akkor jobb állapotba kerül.
2021. jan. 9. 14:51
 9/10 anonim ***** válasza:

Az elejen lehet, de akkor meg szinte eszre se lehet venni a betegseget, vagy legalabbis elegge figyelmen kivul lehet hagyni, mert nem olyan veszes.

Kesobb mar tokmindegy mit csinalsz, nem fog szamitani.

2021. jan. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Egyébként ha valaki demens és otthonba kerül, gyámság alá kerül?
2021. jan. 9. 15:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!