Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Letettem a frontint. Hogyan...

Letettem a frontint. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

1 hónapja hagytam abba a frontin szedést 5 év kemény gyógyszerezés után. Az adagom már napi 7mg volt, mikor elkezdtem csökkenteni.

A leállás után egy hétig nem tudtam aludni, aztán ez elmúlt, és látszólag minden rendbejött. Néha fájdogált a fejem, de azt természetesnek vettem. Azonban nemrég elkezdödött nálam az, hogy indokolatlan szorongás tör rám és órákig kínoz. Ez random volt egy ideig, de mostmár állandóan lefekvés előtt jön rám, emiatt nem alszom sokat. Alapból fent vagyok hajnalig, és rossz vagyok az elalvásban (1-2 óra forgolódás mindig), de amióta ezek a szorongásos rohamok vannak, még rosszabb a helyzet. Ez el fog múlni? Elvonási tünetnek fogjam fel, vagy a frontin előtti alapállapotom jön vissza? 20/l



2021. febr. 8. 04:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
73%
Nagyon helyes! Igen, ezek tipikus elvonási tünetek. Sajnos még elég sokáig jelentkezni fog, bár egyre ritkábban. Általában fél év, amíg teljesen elmúlnak. Tarts ki, és ne szokj vissza rá, akármilyen csábító!
2021. febr. 8. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
52%
7 mg?
2021. febr. 8. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
5 év 7mg, az tönkre tette az agysejtjeid több mint felét!!!🙃
2021. febr. 8. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
68%
Elvonási tünet. 12-18 hónapig teljesen normális. És még olcsón meg is úsztad, adj hálát az égnek. Én 10 évig szedtem, igaz "csak" 2 mg volt a legnagyobb adag. Szédülések, baromi rossz közérzet, szívdobogás, gyengeség, remegés, hányinger, és persze szorongás, mindez hullámokban. 14 hónapja tettem le. Kitartás, el fog múlni, bár lassan.
2021. febr. 8. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
52%
Elvonás szerintem is. Én fokozatosan tettem le a Xanaxot, mindig csökkentettem, így tulajdonképpen nem egyszerre jött az összes elvonási tünet, hanem folyamatában és folyamatosan. Kibírható. Ez már 1 éve :) Néha én is szorongok, voltam pánikroham közeli állapotban is, de ezek elmúlnak. Sokkal jobb a közérzetem, sokkal jobban érzem magam, amióta nem szedem a Xanaxot. Kitartás!! Igyál citromfűteát, nekem az mindig segít.
2021. febr. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
90%
Ki irt fel neked annyi frontint hogy 7mgot szedj belole folyamatosan?
2021. febr. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Az orvosom napi 3mg-ot írt fel, a többit máshonnan szereztem.
2021. febr. 8. 16:11
 8/14 anonim ***** válasza:
72%

Mennyi penzed ment ra a gyógyszerre? Tehat mennyibe került a 3mgos adag es a maradek 4mg beszerzése?


Bocsi, csak nagyon kivancsi vagyok.

2021. febr. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
7 mg az mondjuk tényleg kibaxott sok. Ennyit a Blahán kóborló rivós zombik sem tolnak. Ki az a baromállat, aki ennyit írt fel neked? Meg akart ölni? Ennyitől simán zöldség leszel egy életre!
2021. febr. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

#8 a felírt mennyiséggel nem volt gond. Az kb havi 1000 forintból kijött. Pszichiáter írja akkor olcsó.

A maradék 4mg.. hát az csak akkor volt olcsó, amikor patikából váltottam ki receptet. Amúgy meg üvegenként 1000 forint volt. A rivotril 2000 volt.


#9 először nem írta fel senki. Én szereztem be, akkor még csak 0,25mg/nap. Aztán elmentem pszichiáterhez, és mondtam neki, hogy kéne napi 1mg frontin, mert eddig is szedtem, és jó lenne legális forrásból intézni a dolgot.. csak az utolsó évben írattam napi 3mg-ot a dokival, előtte napi 1-2mg-ot.

2021. febr. 8. 19:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!