Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Letettem a frontint. Hogyan...

Letettem a frontint. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

1 hónapja hagytam abba a frontin szedést 5 év kemény gyógyszerezés után. Az adagom már napi 7mg volt, mikor elkezdtem csökkenteni.

A leállás után egy hétig nem tudtam aludni, aztán ez elmúlt, és látszólag minden rendbejött. Néha fájdogált a fejem, de azt természetesnek vettem. Azonban nemrég elkezdödött nálam az, hogy indokolatlan szorongás tör rám és órákig kínoz. Ez random volt egy ideig, de mostmár állandóan lefekvés előtt jön rám, emiatt nem alszom sokat. Alapból fent vagyok hajnalig, és rossz vagyok az elalvásban (1-2 óra forgolódás mindig), de amióta ezek a szorongásos rohamok vannak, még rosszabb a helyzet. Ez el fog múlni? Elvonási tünetnek fogjam fel, vagy a frontin előtti alapállapotom jön vissza? 20/l



2021. febr. 8. 04:10
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Ha rendesen tetted le (nagyon lassan) és közvetlen utána nem volt gond, akkor biza az alapbetegség jött vissza. A szorongás, meg a pánikbetegség nem múlik el soha, hosszabb gyógyszer nélküli tünetmentességet csak több éves antidepresszáns szedés után lehet elérni, de még azután is visszatér.

Az is biztos, hogy ennyi frontin helyett tuti AD-t kellett volna szedni, 1000x többet ért volna.

2021. febr. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

#11

Nem lassan tettem le. 1 hónap alatt hagytam abba.

2021. febr. 8. 22:49
 13/14 anonim ***** válasza:
1 hónap?? Az nagy baj.
2021. febr. 9. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
90%
legalább 3-4 hónapig kellett volna a fokozatos csökkentés ha 5 évig szedted. De mostmár 1 hónapnyi tisztaságot ne tégy tönkre. Kitartást!
2021. febr. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!