Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Altatóval is 4-5 óra alvás...

Altatóval is 4-5 óra alvás után felébredem, hogyan orvosolhatnám ezt?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

2013 óta pánikbetegségre most már napi 4 és fél szem 0.25mg-os frontint szedek. Lassan két hete nem tudok 4 óráknál többet aludni, és 3 napja felírt a háziorvosom egy enyhe altatót, zopiklon hatóanyagú, Somnol 7.5mg-ot. Altatóval is ugyanúgy kipattan a szemem 4-5 óra alvás után és utána csak forgolódva tudok talán pár percekre bealudni, ilyenkor olyan mintha álmodnék, de egyszerre éber is vagyok.

Ha hosszabb távon, még hetekig így menne ez a 4-5 óra alvás lehetne belőle komolyabb egészségi gondom? 6 éves párkapcsolatomnak lett vége 2 hete, azóta van ez az alvászavarom. :(

Segítsetek, kérlek benneteket.


35/F



2021. febr. 12. 11:52
 1/4 anonim ***** válasza:
96%
Nekem anno a Somnol nem vált be, kérj másik altatót, mert a 4-5 óra édes kevés. De vigyázz, már a Frontin se kevés, hozzá az altató....A nem megfelelő alvás egyébként hosszútávon nagyon káros és még fiatal vagy.
2021. febr. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Azt vettem még észre, hogy napok óta remeg a nyelvem a számban, és mikor éjjel megébredek, különösebben érzem ezt a remegő nyelv érzést. :(

Tudom, hogy a Frontin sem kevés.

Mondjuk ha még hetekig így 4-5 órát aludnék már abból is lehet nagyon gond a testi egészségre nézve? Mert mentálisan semmi gondom, ugyanúgy tudok dolgozni, mint régebben 8 óra alvásokkal.

2021. febr. 12. 11:59
 3/4 anonim ***** válasza:
80%

Toleranciába kerültél, gratulálok! Ez azt jelenti, hogy hozzászoktál a nyugtatóhoz, így az már elvesztette a hatását. Erre altatót szedni olyan, mintha a pálinkára innál még egy vodkát is. A függőség nem vicc, kérj orvosi segítséget. Általában emelni szokták a dózist, ez átmenetileg segíthet. De ehhez is hozzá fogsz szokni, és akkor újra emelni kell. Nincs felsô határ.

A leszokás az macerásabb, de hosszú távon megéri. Sok sikert!

egy volt altató, nyugtató függő

2021. febr. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Neked mennyi időbe telt megszabadulni a nyugtatótól és altatótól? Kórházi segítséggel sikerült?
2021. febr. 12. 12:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!