Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Állandó fájdalmakkal hogy...

Állandó fájdalmakkal hogy lehetne teljes életet élni?

Figyelt kérdés
Migrén és endometriózis. Makacs mind a kettő, pedig rengeteg kezelést próbáltam, 3-ik műtéten vagyok túl, de folyamatos fájdalmak nem múlnak. Próbálom túlélni a napokat, de megy el mellettem az élet, pedig még viszonylag fiatal, állítólag csinos lány vagyok. Csak kapom a jóindulatú tanácsokat, hogy szedjem össze magam, minden fejben dől el, ne foglalkozzak a fájdalommal, annyira nem fájhat..., de nekem ez mégis rendkívül kimerítő. Néha azt érzem, hogy így nincs értelme élni...

2021. febr. 28. 23:31
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Sehogy. Migrénes voltam, plusz krónikus fejfájós. Ez a múlt, jött helyette a krónikus mozgásszervi betegség. Ugyanazt érzem amit te. Mondjuk, megy el a maradék élet mellettem és mindennap egy szenvedés.
2021. márc. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Fejben dől el, hogy állsz hozzá.


- lehet sajnálni magad és jaj ilyen szr, jaj olyan szr, mindent alárendelni neki és lemaradni az életről

- vagy elfogadod, hogy ez van, szr, de attól az élet halad és sok szépség van benne


Ígyis úgyis fájni fog, de az, hogy mennyire engeded át magad neki, már a te döntésed. ;)


És mielőtt kapnám a lepontozást, 16 éves korom óta élek SLE-vel és rheumatoid arthritisszel, ami azt jelenti, hogy hidegben gyakorlatilag nem tudom mozgatni az ujjaimat, úgy hasogat, tízperces guggolás után vagy kétóráig nem tudok ráállni a lábamra, de jópárszor előfordult az is, hogy szó szerint nem bírok felkelni az ágyból.

Azt csak halkan jegyzem meg, hogy lényegében bármikor meghalhatok szervi elégtelenségben (a lupus miatt, ismerősöm egyik nap még az esküvőjén tándolt, másik nap akut veseelégtelenségben meghalt)


Fáj, borzalmasan, ám olyankor sem sajnáltatom magam, hanem iszok egy teát, a párom segítségével kiülök a teraszra, nézem a dombokat, a tavat. Hallgatom a madarakat, a gyerekzsivalyt (nekem nem lesz gyerekem), és örülök, hogy élek.

Nagyon nehéz pozitívnak maradni (főleg, mikor az összes ízületem késszúrás-szerűen fáj), de hidd el, ha megpróbálod, sokkal "jobb" lesz. Könnyebb. :)

2021. márc. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó! Sajnálom a betegségedet és amúgy igazad van. Megkérdezhetem, hogy dolgozol valamit? Miből élsz?


Van párod, aki támogat, van teraszod, ahova kiülhetsz... ez azért sokat jelent...


Én egy másfél szobás lakótelepi panelban élek szüleimmel. Nem tudom, hogy egyáltalán lesz-e párom aki elfogad...

2021. márc. 1. 14:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!