Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ez milyen tipusu fejfajas?...

Ez milyen tipusu fejfajas? Mit tehetnek ellene?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Hosszas fejfajas utan elmentem neurologushoz, akitol kaptam egy migrent megelozo gyogyszert (Divascan a neve). Mar tobb, mint egy hete szedem, azota nem erzem azt a tompa fajdalmat a fejemben, DE ketnaponta delutan olyan szinten elkezd fajni a fejem, hogy szines felvillano foltok is megjelennek (csak az egyik vagy csak a masik szememben), vagy az egyik vagy a masik oldalt faj a fel fejem (allam, arcom, halantekom..) es ilyenkor borzaszto gyenge vagyok. Ezt a divascan okozza? Nem voltam migrenes eddig. Egyetemen zh hetem van es igy borzalmas dolgozatokat irni, plane, hogy nagyon fel sem tudtam rajuk készülni mert ha ramjon a fejfajas, akkor teljesen ledont. :( Az orvos az elso uveg divascan beszedese utan var vissza engem.
2021. márc. 25. 21:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ugyanez van mint neked,csak nekem gyógyszer nélkül 1 évben 1x fordul elő,ez aurás migrén,nagyon rossz sokkal jobban fáj a fejem ilyenkor.Egyébként nekem is sűrűn fáj a fejem sajnos.Szerintem ez nem normális,hogy a gyógyszer mellett ilyen tüneteid vannak.Szerintem beszélj az orvosoddal.
2021. márc. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ugy kezdődött, hogy hetekig fajt a fejem, de az egy tompa fajdalom volt es sajnos sem a veny nelkuli, sem a venykoteles bogyo nem hatott. Egyedul a Quarelin, de 2 szem utan mar az sem :(. Elmentem orvoshoz, o gyorsan kert kepalkoto vizsgalatot, ami teljesen negativ lett. Ekkor adta ezt a Divascant. Teny, hogy nem ugy faj a fejek, folyamatosan, megallas nelkul, de hetente 3-4 alkalommal olyan szinten, hogy kidolok, osszefut a nyal a szamban es ajulas kozeli erzesem van. Csaladban van migrenes (apukam), de o 1-3 hetente dol ki 2 napra, legrosszabb esetben csak fekszik es hany egesz nap, felvaltva. :( En nem szeretnek idaig eljutni, nem lenne jo kiszaradni, vagy tovabb lefogyni, mert igyis nagyon vekony vagyok :( Ez az all es arcfajdalom, erdekes latassal es gyengeseggel nagyon megneheziti a napokat, plane mikor teljesitenem kell
2021. márc. 25. 21:27
 3/4 anonim ***** válasza:
A fejfájásnak nagyon sok oka lehet, nem is biztos, hogy mindig ugyanaz, ezt neked kell kitapasztalnod. Többnyire valami agyi keringési zavarról van szó. A különböző időjárási frontok jellemző okok, de az változó, hogy ki érzékeny a hideg vagy melegfrontra, magára a változásra vagy a bekövetkezett, időlegesen stabilizálódott állapotra. A leghatásosabb szerek az érfalakra, a vérben a vérlemezkékre hatnak. Sokszor az értágító hatás miatt nagyobb adagú szénsavas ital elfogyasztása is hatásos lehet vagy a koffein tartalmú tea vagy kávé, aztán az acetil-szalicilsavat tartalmazó gyógyszerek (aszpirin, kalmopyrin), aztán az agyi hőközpont működésére ható fájdalomcsillapítók (algopirin).
2021. márc. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Koszonom!

Igen, frontokat eddig is ereztemyde nem volt ilyen feszito/zsibbado arc-es allfajdalmam.

Amiket eddig bevettem, de nem igazan hatottak:

-aszpirin

-nurofen (rapid es extra)

-algopyrin (menzeszre pl.csak ez hatott eddig)

-cataflam

-advil

-ibalgin

-quarelin (ez eloszor 20 perc alatt segitett, de a kovetkezo bogyo mintha cukorka lett volna)

2021. márc. 25. 22:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!