Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ez valóban lehet gyomorégés?

Ez valóban lehet gyomorégés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kérdésemmel csak biztosra szeretnék menni. Évekig nem tapasztaltam meg a gyomorégést. Első alkalommal, kb 1 éve a sürgősségin kötöttem ki vele. Ilyen fájdalmat sose éreztem még és nagyon ijesztő volt, mivel nem tudtuk mi ez így mentőt hívtunk. Nagyon fájt a gyomromnál és körbe az alsó bordák vonalában. Mintha szorítanának és nem engednének el. Levegőt venni tudtam, de kilégzés kellemetlen volt, mintha nem sikerülne teljesen. Fekvésre ülésre talán rosszabb volt. Lényeg a lényegben, hogy infúziót kaptam és mire vizsgálatra kerültem elmúlt a fájdalom, de kb 3 órán át nagyon rossz volt. Utólag annyit mondtak, szinte biztos gyomorégés volt. (házi pizza lehetett a ludas).

Most az elmúlt 2 hónapban, ezt újra megtapasztaltam 3-szor, mind a háromszor valami olajosabb kaja után jött elő. tompán indul a fájdalom kb 10 perc után hirtelen iszonyatosan fáj a gyomrom felül és körbe az alsó bordáknál, mellkas fájdalmat nem veszek észre, de a kilégzés mindig nagyon rossz. kb 15 perc után szokott elmúlni a fájdalom, de ilyen villámcsapásként, nem enyhül, hanem hirtelen megszűnik. (Renniet szoktam beszedni ilyenkor). Lehet nevetséges ez a kérdés, de ez tuti gyomorégés? Ilyennek kell lennie? Férjemnek nem szokott ilyen intenzív lenni, de még anyukámnak sem. Sőt egy ismerősöm se szokta így megszenvedni. Gyakorlatilag a kilégzési nehézség miatt, beszélni is nagyon nehéz ilyenkor. Férjem múltkor megkérdezte tuti gyomorégés ez? Bogarat ültetett a fülembe. De nem találtam semmit ezzel kapcsolatban. Nem tudom kellene e említeni a háziorvosnak, lehet e bármi komoly baj, vagy csupán nekem ilyen intenzív a gyomorégés.


31 éves nő vagyok.



2021. ápr. 6. 13:37
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább epeproblémára gyanakodnék. Főleg ha zsíros ételek után jön. Pl. epevezeték szűkület. Nekem refluxom van, szóval ég eleget a gyomrom sajnos, igaz nem egy élmény, de azért nem ilyen fájdalom.
2021. ápr. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Kedves 1-es.


Köszönöm a válaszod, látod epe gondra nem is gondoltam. Erre jó lehet az életmód váltás is, vagy érdemes lenne kivizsgáltatni? Nemsokára megyek endokrinológushoz, mivel IR és pajzsmirigy problémás vagyok, mindenképp diéta következik.

2021. ápr. 6. 14:09
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Egy epeultrahang érdemes lenne szerintem mindenképp. Azon látszik az is ha esetleg epekő.
2021. ápr. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!