Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ha egyáltalán nem iszol...

Ha egyáltalán nem iszol kávét, miért nem?

Figyelt kérdés

Több emberrel találkoztam akik egyáltalán nem élnek semmilyen koffeinnel, de nem nagyon tudtam kiszedni belőlük miért, és nem tudom hogy állják meg, hogy ne igyanak.

Én napi 1-2-t iszom(a legutsót max d.u. 3kor) és akkor jól esik, egyértelműen kell pl. egy kajakóma után a munkához, viszont elképesztően rosszul alszom évek óta, és nem tudom van-e összefüggés.


Szóval aki tudatosan nem kávézik, milyen elhatározás/rájövés vezette erre?

Köszi a válaszokat!



#kávé #koffein #zöld tea #miért nem iszol #fogyasztasz
2021. máj. 8. 00:05
1 2
 1/18 anonim válasza:
100%

Sosem szerettem.

De a zöld tea jól hangzik.

2021. máj. 8. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
En sem szeretem a kavet, teazni viszont nagyon szeretek :) kavezni csak vizsgaidoszakban szoktam, akkor heti kettot max, de egy egyseg kave, 3 egyseg tej nalam
2021. máj. 8. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
85%
Egyáltalán nem szeretem, ebből kifolyólag nem is kívánom. Amikor pedig ittam ugyanannyira voltam éber, mint amikor nem. Tudom, hogy kell reggel fél óra, amíg magamhoz térek, ha innék mellé kávét, az sem gyorsítaná számomra a folyamatot. Fáradság ellen pedig alvással küzdök. Megvan a napi 7órám, így jól érzem magam nélküle is.
2021. máj. 8. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
73%

(előző vagyok)

Mellé még hozzátenném, hogy nem is egészséges, így ha lenne olyan ami ízlik, akkor sem kezdeném el a fogyasztását.

2021. máj. 8. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem szeretem a kávé ízét, de konkrétan sehogyan. Se tejjel, se cukorral. Teázni viszont én is szeretek, de csak az Ice Tea-t iszom, szobahőmérsékleten... Lehet fura vagyok :D
2021. máj. 8. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Én tompább leszek a kávétól, ez tudom, hogy furcsa, de miután elhagytam sokkal energikusabb lettem.
2021. máj. 8. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Mert szerintem büdös és rosszul leszek mindig ha megérzem a szagát. Nem hogy még megigyam, inkább a kilométerekes körzetemből tűnjön 😂
2021. máj. 8. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sokkal frissitobb egy hideg, savanykás energiaital, mint egy forró, kesernyés kávé. Tudom, nem túl fancy beverni reggel egy Hellt, de hát ez van.
2021. máj. 8. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Foiskolas koromban csak 3 az 1-ben cappuccinot ittam, meg talan 1-2 latte-t (per pillanat 1-re emlekszem, de lehet, volt masik is).

Ezeket nem tartom kavenak :) tiszta kavet soha eletemben nem ittam. Nem kivantam sose, es azt se tudom, mit jelentenek a kulonbozo kavek (pl hosszu kave). Pedig apukam es tesom is kavezik.

Nekem nem hianyzik.

Oszinten szolva fogalmam sincs, hogy miert van igy. Nem irrital a szaga (inkabb szagolom a kavet, mint a kocsmai alkohol szagot, attol tenyleg rosszul vagyok), nem volt rossz elmenyem vele. Valahogy soha nem probaltam, nincs meg a kulturaja.

Nalam tehat nem tudatos dontes, hogy nem iszok. Egyszeruen nem hianyzik :)

2021. máj. 8. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Mikor még középsuliba jártam, naponta 2-3, de néha 4 alkalommal is ittam kávét. Sajnos nem sokat segített a fáradtságon, szinte csak az íze miatt ittam.

Ahogy bekerültem a munka világába, már nem volt időm kávét főzni, legalábbis inkább másra szántam időt reggeli kapkodáskor, munkahelyen meg nem volt gusztusom a félig rohadó automatából kávét inni. Így leszoktam róla, nincs is rá szükségem.

2021. máj. 8. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!