Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Nincs veszélyben a szívem, ha...

Nincs veszélyben a szívem, ha egyáltalán nem mozgok semmit?

Figyelt kérdés
175 centi vagyok, és 77 kiló. Egy éve még 68-69 körül voltam, antidepresszánsnak köszönhetően szedtem fel ennyit, meg is változott a testalkatom, lett pocakom, kihíztam a nadrágjaimat... szeretném ledolgozni, de pont amiatt, ami miatt a gyógyszert szedem, nagyon nehéz rávennem magam bármire is. Ezen kívül már vagy nyolcadik éve abbahagytam a sportot, gyakorlatilag semmit nem mozgok, csak ülőmunkát végzek itthon és olvasok. A szívem már attól kalapál, ha csak ötven métert futok, vagy felszaladok a lépcsőn. Féltem magamat. Ha újra elkezdek sportolni, visszaáll a kondim? Nem félő, hogy a szívem túlterhelődik? Vagy nincs olyan, hogy "elsatnyult" idő előtt a szívem?
2020. okt. 19. 21:08
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy ideiglenes állapot, a szívizom pedig egy nagyon erős izom. Míg a testünk többi részében lévő izom elfárad, a szivünk erre nem képes, legalábbis 80-100 év kell neki. Gondolom, hogy még fiatal vagy, így természetesen nem késő, sőt, akár 60 éves korban is érdemes elkezdeni sportolni. Hajrá! A szervezeted meg fogja neked köszönni.
2020. okt. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Fokozatosan terheld magad, nem kell egyből félmaratont futni. Már sokat segíthetsz magadon azzal is, ha sétálsz naponta egy órát, és a lépcsőt használod. Később persze növelni kell a terhelést, mondjuk egy hónap múlva biciklire pattanhatsz.
2020. okt. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!