Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Melyik gyógyszert szedjem?

Melyik gyógyszert szedjem?

Figyelt kérdés

Kb. 3 hete elmentem a háziorvoshoz, állandó fejfeszülés miatt, megmérte a vérnyomásom, 155/105 volt kb. Egybôl felírt egy vérnyomáscsökkentôt, amit nem kezdtem el szedni, viszont a vérnyomásom napi 3-szor megmértem, és általában (95%-ban) 130/80 alatt volt, viszont van néhány alkalom (heti 2-3 méréskor, amikor kiugrik, és ilyenkor 150/100-ig is felmegy. Ezután volt, hogy nyugalmi helyzetben a pulzusom 100 volt (fekve), felhívtam a háziorvost, felírt Betaloc-ot, és mondta, ha magas a pulzus, akkor szedjek be egyet belôle.

Be is vettem, akkor segített, viszont nem mindig, ezért felírta a Bisoprolol Sandoz-t (5 mg).

Nos azóta neurológusnál is jártam, ô a fejfájásomra Teperinep-et írt fel (25 mg), ami egy antidepresszáns, amit el is kezdtem szedni.

A hirtelen vérnyomásemelkedés és pulzusemelkedés oka valószínûleg pánik eredetû, de kardiológiai és pajzsmirigy vizsgálat is folyamatban van. Jövô héten kapok 24 órás holteret.


Nos, olvastam, hogy béta-blokkolót nem jó alkalmanként szedni, illetve a felírt antidepresszánssal sem biztos, hogy jó együtt szedni, ezért teljesen tanácstalan vagyok most.

A neurológusomhoz 3 hét múlva megyek vissza, nem tudom elérni sajnos.

Várjam meg a kardiológiai vizsgálatot, meg a pajzsmirigyet?

kb. 3 hét és kiderül, hogy mi a helyzet.


A pulzusom átlaga éjjel 60 szokott lenni, ha fekszem napközben 75-80, ülve 85-90. Ha sétálok a lakásban, akkor viszont már 100-110 között van.



2021. máj. 29. 15:50
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha ezt jól értelmeztem,akkor te több orvosnál is voltál egymás után?!

Nos nálam az volt a helyzet,hogy itt a körzeti orvosnál voltam,és raktak fel rám 24 órás vérnyomásmérőt ami 2x is alacsonyat mért.. utána elmentünk másik orvoshoz,ott is felraktak rám 24 órásat,ami egyből magasat mért,de mivel befeküdni nem lehet(covid miatt), így gyógyszerrel próbálják lehúzni,2 hónapig szedtem a gyógyszert és most kb. két hete volt rajtam újra a 24 órás,és a pulzusom magas,nekem is Betaloc-ot írt fel ami 50 mg.-os és fél szemet kell reggel este, meg van az EDNY-t ami 10mg-os..


Én azt tudom mondani,hogy szedni kellett volna a gyógyszert,mert lehet a te vérnyomásmérőddel van a baj. Gondolom a neurológosnak elmondtad,hogy mi a story,de hanem akkor ajánlom,hogy mondd el,és majd ő tudja,hogy mit kell szedned..

2021. máj. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
#1-es vagyok,én jobban ajánlok egy kardiológust,nem neurológust,meg háziorvost,majd ők végeznek egy teljes körű átvizsgálást és megmondják,hogy mi a baj,de ha írnak fel gyógyszert akkor meg nyugalom,mert nekem a 150-160-as vérnyomásomra is gyengével kezdtük és mentünk addig míg be nem áll.és nem kell parázni,hogyha 130-as vérnyomásnál beveszed,mert nem húz le annyit,hogy bajod legyen..és kívánok minél előbbi gyógyulást
2021. máj. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!