Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 22 éves csajszi vagyok és 1...

22 éves csajszi vagyok és 1 nagy problémám van:FÉLEK A SÖTÉTBEN! Hogyan tudnék "leszokni" erről?

Figyelt kérdés
Csak akkor vagyok képes fény nélkül aludni,ha a pasim is ott van mellettem.Már sokszor próbáltam erőt venni magamon,és úgymond "normális körülmények között" aludni,-azaz sötétben,de eddig még nem birtam ki fény nélkül 15percnél tovább.Kicsit viccesen hangozhat,de elegem volt ebből és ki akarok "gyógyulni" ebből a fóbiámból!:)
2010. aug. 24. 22:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
csukd be a szemed, és gondod azt hogy van fény, de kine nyisd mer akkor rájössz hogy nincs:D
2010. aug. 24. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én nem félek de jobban érzem ha van egy kis fény. Vegyél egy lávalámpát, azzal könnyebb lesz megszokni azt hogy sötétben aludj :)
2010. aug. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is félek kicsit, ha egyedül vagyok a lakásban, és lenne egy áramszünet este, amikor még fenn vagyok, de sötét van én meghalnék szerintem.Egyből rohannék az ablakhoz és ott várnék gyertyával(főleg, hogy panelban lakom az udvarra sem mehetnék ki, mert nincs) :D:D

Talán attól lehet, hogy nagyon keveset vagyok egyedül, és nem vagyok hozzá szokva.

Lehet, hogy veled is ilyesmi van.

Illetve már este ne nézz semmi olyat a tv-ben, és próbálj ne is gondolni rá:D

17/L

2010. aug. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként az első hozzászólónak igaza van, tényleg nagyon hasznos módszer, vagy például ha néha az idegen helytől mégjobban félsz a sötétben(pl tábor, nyaralás) csukd be a szemed, és gondold azt, hogy otthon vagy:D
2010. aug. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Velem is ez van:)

Én 24 vagyok és csak úgy tudok elaludni, ha a TV-t beállítom, hogy 50 perc múlva kapcsoljon ki, vagy ha barátom itt alszik:)

2010. aug. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
77%
Szia! Nekem az édesanyám pszichiáter ,és én is hasonló problémákkal küzdök. Mindig azt tanácsolja,hogy először is tisztázzam azt,hogy mitől félek a sötétben.A belső félelmedet le kell küzdeni,tudom,hogy nehéz. Én úgy csináltam,hogy behívtam egyik éjjelre anyukámat,aztán később a barátomat is,hogy legyen velem. Mindig azt csináltuk,hogy a bent lévő illető lekapcsolta a villanyt és nekem a sötétben kellett sétálgatnom,persze előtte vettem be nyugtatót:). Nekem még van pókfóbiám is,tehát szerintem egyértelmű,hogy mitől félek:) A második terápia az volt,hogy elmentünk állatkertbe,és ismerőshöz pókokat nézni. Próbáltam leküzdeni a félelmet,és nagyjából sikerült hisz megsimogattam egyet. Bár még teljesen nem múlt el,de nagyjából mondhatni rendben vagyok.
2010. aug. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

én is így vagyok, sőt nekem hang is kell, úgyh tv-vel alszom el (bár mára már addig eljutottam, hogy nagyon lehallkítom) meg mostmár füldugó, meg az a szemfedős alvós izé.

23 L

2010. aug. 24. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
33%

"még nem birtam ki fény nélkül 15percnél tovább.Kicsit viccesen hangozhat,de elegem volt ebből és ki akarok "gyógyulni" ebből a fóbiámból!:)"


(-_(-_-)_-)kapcsold fel a lámpát

:D:D:D

2010. aug. 24. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
dettó....én 25 vagyok, amúgy talpraesett, magabiztos és határozott, de a sötét....régi ellenségem. És most barátom sincs aki velem lehetne:(
2010. aug. 24. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat!:) Ezt a terápiát majd kipróbálom!Hát remélhetőleg nem megyek neki semminek!:P
2010. aug. 25. 08:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!