Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Depressziós vagy paranoiás...

Depressziós vagy paranoiás vagyok?

Figyelt kérdés

Folyamatosan lehangolt vagyok, boldogtalannak érzem magam. Mindig úgy érzem, hogy engem senki nem szeret. Van pedig 3 nagyon igaz barátom, de néha náluk is úgy érzem hogy nem szeretnek.

Ha sétálok az utcán és ott egy csapat 18 körüli srác és nevetnek, mindig azt hiszem hogy engem nevetnek ki.

21 vagyok, most fogom kezdeni az egyetemet, a nyáron megesküszöm életem szerelmével, közben meg egy rakás szerencsétlenségnek érzem magam, és konkrétan úgy érzem, mintha a kedvesemen kívül az egész világ utálna, pedig ez nem igaz.

Mindig mikor beszélgetünk erről, rájövök, hogy tényleg nem utálnak, de a beszélgetés után kb fél nappal ismét eluralkodik ez az érzés felettem.

Úgy érzem szerethetetlen vagyok, ha a barátaimmal vagyok mindig le tudok lazulni, őszinte vagyok, hangosabb is, viszont egyszerűen én "így engedem ki a gőzt", mert előttük nem kell megjátszanom magam. És pl ha a barátaimmal bulizunk és jön 1-2 új arc is, őnekik biztos furcsa hogy ilyen vagyok és nen szeretnek emiatt.

Zavar hogy csak 21 évesen (majdnem 22) kezdem az egyetemet miközben pár volt osztálytársam már diplomás lesz jövőre.

Köszönöm ha elolvastad, tudom, hogy nem igen van erre bármi jó válasz, de örülök, hogy kiírhattam magamból. Sajnálom ha raboltam az időd.



2021. jún. 8. 17:54
 1/4 anonim válasza:
93%
Depressziós vagy, keress professzionális segítséget, mert az interneten a fotelharcosok kegyetlenek. Sajnos az én bátyám is öngyilkos lett a depresszió miatt, nem szeretném, ha te is ezt az utat választanád. Én 22 vagyok, levelezőre járok, kb most tartok a diploma felénél. Rengeteg 50+-os hallgatótársam van, Édesapám pedig gondolkodik rajta, hogy elkezdje-e. Soha nem késő elkezdeni, de azt megjegyezném, hogy én már alig várom, hogy túl legyek rajta.
2021. jún. 8. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
67%
Normális. A depresszió a fiatalság 99%-át érinti a mai világban. Olyan szinten népbetegség, hogy az a normális, ha valaki depressziós
2021. jún. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
26%

De milyen depresszió, nem mindegy.

En nem divatból csinálom.

2021. jún. 9. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%

"megjátszanom magam" Miért? Nem kell megfelelned senkinek, ad magad.

Depresszió fele vezető úton lehetsz. De ne várd más segítséget. Csak te tudsz kijönni belőle saját magad. Tanácsként jobb lenne elmenned kicsit távolabb a megszokót dolgoktól egy kis kirándulás más környezet ahol magad adhatod. Visszaérve meg elgondolkodhatsz hogyan tovább. Hajrá!

2021. jún. 10. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!