Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van-e valami bajom?

Van-e valami bajom?

Figyelt kérdés

Üdv.

21f vagyok.

Szeretném megtudni hogy pontosan mi van velem, mivel tudom és érzem hogy ma magyarországon (szerintem) nagyon sok hozzám hasonló ember van (ideges,feszült) remélem választ kapok a kérdésemre.

Depressziós vagyok pár éve(kb.5 éve a középsuliban kezdődött).

Nagyon sokat bántottak lelkileg és kialakult nálam a paranoia ösztönösen figyelem ki néz rám és ki akar kicsinálni. (ha mondogatják az ember nevét halkan 4 éven keresztül az ember bekattan de én nem kattantam be csak erősen paranoiás lettem)

2019-ben elkezdődött az OCD egy "trauma" miatt ez végig kisért engem 2019 szeptemberéig amikor megtörtént egy másik "trauma" amitől nagy nehezen kimentem az OCD-ből.

2019 szeptemberétől minden este ezzel álmodok mostanáig is (ma is ezzel álmodtam hogy eljött értem aki ismeri a titkomat és kiakar csinálni, meg akar szégyeniteni)... képtelen vagyok túltenni magam a dolgokon.

"Trauma" szó= képtelen vagyok elfogadni, feldolgozni idővel feltudom.


Igazából nem is az érdekel hogy mit gondolok hanem amit mondtak nekem:

az első főnököm elmondta hogy hangulatingadozásom van, valamikor rosszabb és valamikor jobb kedvem van.

a második főnököm (nem ismerik egymást) ugyanezt mondja.

A kollégáim is idegesnek mondanak,ráizgulok, túlgondolok mindent. (ezért vagyok paranoiás)

Tesóm is mondta hogy néha rám jön mindig azt hiszem hogy rólam beszélnek, mindig én vagyok a téma közepén.

Amikor bemegyek inni az munkahelyi ebédlőbe akkor belenézek a automatába direkt belenéztek hogy lássam ki néz és ki nem.(de direkt ugy csinálom hogy ne lássák hogy nézem őket).

Egyre többet nevetek az embereken pl.: amikor csinálok valami hülyeséget és ő elküld a francba és én egyszerűen kiröhögöm és furán néz rám (én is magamra).

Túl sokat röhögök mostanába azon hogy kiakasztok másokat és dühbe gurulnak tudom hogy ilyen "bűnbánatot" kéne tanusitanom de nem megy egyszerűn nem érdekel és kiröhögöm (ez tudom hogy nem normális)

belefáradtam a sok "verésbe" amit az élet adott nekem, nagyon sok fájdalmat kaptam ezért akartam személyiséget váltani...

Az biztos hogy az életem rettegés de szembe akarok szállni ezzel.


felvetődött az is kollégáim mondták hogy: Skizofrén vagyok? Bipoláris zavar?

hogyan derithetem ki hogy mi van velem?

14 évesen elmentem az orvoshoz mert valami volt velem és azonnal küldött a pszichiáterhez de én kiröhögtem, mert hülyének tartottam.

20 évesen voltam pszichológusnál ő tovább küldött a pszichiáterhez (OCD-vel voltam nála).



2020. jan. 28. 12:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Van. Szépen le is írtad pontokba szedve. Mi a kérdés?
2020. jan. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kineziológus tud segíteni.
2020. jan. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

jaigen:D a kérdés lemaradt

mi ennek a pontos neve?

meglehet közeliteni pszichológiai téren ezt hogy miez?

skizofrénia?antiszociális viselkedés?

fogalmam nincs

2020. jan. 28. 22:57
 4/4 Legyenszépnapod! ***** válasza:

Ha még aktuális

Ez így kicsit bonyi, nem hiszem hogy ezekre itt gyakorin fogsz választ kapni : /

Én annyit tudok hogy nem skizofrénia, ha csak nem halucinálsz, meg képzelsz be dolgokat

Nem is hiszem hogy bipoláris zavar bár az valószínűbb

Igen ez tényleg paranoia, nem tudom mi történt veled, de lehet ha a nevét suttognák bárkinek, akkor aztán ő is ki lenne akadva.

Az hogy kinevetsz másokat szerintem azért van, mert mivel veled is úgy bántak (gondolom) és ezt szoktad meg vagy valami ilyesmi ezért most te is ezt csinálod, mert 'ehhez szoktál hozzá'


Esetleg ajánlom youtube-on a ptsd napló youtube csatornát

Post traumás stresszt járja körbe az összes videó rajta, én nagyon szeretem


Egyébként én is javaslom a pszichológust de mindenek előtt a lényeg szerintem, hogy soha ne add fel : )


Ha nem bánod eszembe jutott egy gondolat a Bibliából

,,Isten mindig annyi terhet tesz ránk, amit az ő segítségével még éppen elbírunk.''

Ez a gondolat nekem mindig segít a nehéz napjaimon, mert azt jutattja eszembe, hogy milyen erős vagyok.


Kivánok neked minden jót : )

Remélem helyrejönnek a dolgok

2020. febr. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!