Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetséges, szociális fóbiám,...

Lehetséges, szociális fóbiám, paranoiám, OCD-m és depresszióm is van egyben?

Figyelt kérdés

Megnéztem egy csomó leírást és több betegséget is felismertem.

A szociális fóbia tuti, ugyanis nem merek telefonon beszélni, félek, hogy elakadok, ha mások előtt eszem, nem tudok ellazulni, zsibbadok, remeg a kezem, mindig figyelek, hogy mit szólnak hozzá mások, hogy eszem, meg persze, hogy ne vegyék észre, hogy szorongok, az üzeneteimre alig tudok válaszolni, kb két hetente veszem rá magam, akkor is egy muszáj helyzetnek érzem, ha bárkivel beszélnem kell, aki nem a legközelebbi rokon, akkor mindig gombóc van a torkomban és minden beszélgetés, vagy alap társadalmi tevékenység után még egy hetet rágódok, hogy minden jól ment-e. És még sorolhatnám, lényeg, hogy minden kínos és erős szorongással jár, mintha mindig lámpalázam lenne. Pedig nem is vagyok befelé forduló típus.

OCD: csikorgatom a fogam, kaparászom magam egész nap, olyan kisebb tevékenységeket végzek, ami kielégítő, de feleslegesek, nem tudok róla leszokni, sokszor beragad egy mondat vagy gondolat a fejembe, amire már rég nem is gondolok de azért mondogatom magamban.

Paranoia: a szoc. fóbiához hasonló, csak ilyenkor nem a társadalmi szituációktól félek, hanem elkerülhetetlen helyzetektől, pl ha lassít mellettem egy autó bepánikolok és rögtön védekezésbe kapcsolok. Vagy bebeszélem magamnak, hogy én biztos el vagyok átkozva, azon gondolkodok ki tette, hogy lehetne vissza csinálni, vagy hogy a családtagjaim csak egymást szeretik és engem valamiért nem.

Jó nehéz ezeket a gondolatokat elsöprögetni, mert ez is frusztráló érzést ad. Meg nagyon félek attól is, hogy megbolondulok és gumi szobába zárnak vagy ilyesmi.

Ezek után a depressziót ki sem kell fejtenem, állandó hányinger, gyengeség, gyomorideg, hipochondira, félelem, nem foglal le semmi, semminek nincs értelme, nem leszek soha boldog és hasonló gondolatok.

Bocsi ha hosszú lett. Nagyon nagy lehet a baj ?



#depresszió #paranoia #ICD #antiszociális fóbia
2020. júl. 16. 14:36
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Már olyan is volt, hogy végig szaladt az agyamon, hogy valaki valamilyen okból mérgez, de ezt gyorsan el is hesegettem, mert már attól is rosszul érzem magam, hogy eszembe jut.
2020. júl. 16. 14:38
 2/11 anonim ***** válasza:

Ocdt kilőve, eléggé igazak rád.

Szerintem a nagy részét be képzeled Magadnak ocd nem is illik annyira. Habár én nem tudhatom nincs pszichológus végzettségem.

Ne aggódj velem is volt ilyen szorongás.

Találd meg életed értelmét, és az segíteni fog.

Nekem bejott a zene.

Próbáld le küzdeni félelmed.

Menj pszichológushoz, de semmi hülye gyógyszerrel ne tömd magad.

Olvass önismereti könyveket, hogy ki is vagy te valójában.

Valami régi rossz emlék miatt vagy ilyen?

2020. júl. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Mindenképp keress fel egy szakembert, mert így nehéz lehet élni. Ha pedig be is zárnak (amit személy szerint kétlek, ha nem vagy veszélyes magadra, vagy másokra nézve), az szimplán orvosi segítség, gyógyító hatású.
2020. júl. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Igazából sok mindenen keresztül mentem, szerintem sok minden közre játszhat az igazi okát nem tudom sajnos pedig sokat segítene.

Ez megnyugtató, köszi.

2020. júl. 16. 14:58
 5/11 anonim ***** válasza:

Nyugodtan írd le minden gondod, anonim az oldal.

Lehet sikerül kiadni a negatív érzelmeket is.

Elvileg az írás gyógyító hatású

2020. júl. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Utolsó, köszi, egyébként igen pont ezért írtam ide ki, egy pszichológusnak nehezebb elmondani, meg eléggé stresszelek is, mikor ezeket ki kell adni magamból, legfőképpen azért mert senki nem hiszi el, vagy pedig hülyének néznek.
2020. júl. 16. 15:12
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem 6! különböző mentális gondom van... mind a 4, amit felsoroltál nálam is megvan, csak en bipolaris vagyok es mellé még borderline. Plusz nárcisztikus személyiségzavar is, bar ezzel nem diagnosztizáltak, de en olvasottak alapján biztos vagyon benne. Gyűlölöm magam, amiért meg nem lettem öngyilkos es egyelőre még mindig nem merem megtenni, sajnos nincs meg a módszer. Az biztos, hogy a pszichológus semmit sem er egy ilyen helyzetben, a pszichiáter is egyből erős gyógyszereket irt fel, es megmondta, hogy be kell fekudnom a pszichiátriára. De en biztos vagyok benne, hogy rajtam semmi sem segít, 6 eve vagyok depressziós, egesz életemben nagyon kenyszerbeteg, szorongó es paranoiás voltam. Próbálom rávenni magam az öngyilkosságra
2020. júl. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Jajj szegénykém. Semmiképp ne tedd, látod nem egyedül vagy ilyen.

És biztos vagyok benne, hogy nagyon sok embernek vannak még rajtunk kívül ilyen gondjai.

Szomorú, hogy a pszichológus nem segít. Gondolom a pszichiátriára való befekvés csak rontana a helyzeten. Ebben az országban, semmi nem úgy működik, ahogy az kellene sajnos.

Ha egyszer sikerül eljutnom odáig, hogy végre legyen pénzem egyetemre pszichológusnak szeretnék tanulni, mert már nem bírom nézni, hogy itthon senki sem kap segítséget.

2020. júl. 17. 19:26
 9/11 anonim ***** válasza:
Ennyi gondja biztosan nincsen sok embernek, mert akkor mar összeomlott volna a társadalom. Mar rajottem, hogy akinek mentális gondjai vannak, nem szabad pszichológushoz mennie, egyből pszichiáter es terapeuta, a pszichológus semmit nem tud csinálni a szemelyisegzavarokkal es a depresszióval. Utálom magam amiért egyelőre gyáva vagyok megölni magam. Az ilyeneknek mint en csak büntetés az élet.
2020. júl. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ez hipohondria! ne bízd el addig magad amíg pszichiáter diagnózist nem kapsz.

én mai napig kételkedem hogy személyiségzavarom lenne

2020. júl. 19. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!