Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Más is tapasztalt már ilyet?...

Más is tapasztalt már ilyet? Mitől lehet? Elmúlik valaha is? (ízlelés, szaglás)

Figyelt kérdés

Kb.egy hónapja megváltozott az ízlésem és szaglásom. Egyik napról a másikra.

Amelyik étel régen örömet okozott, van aminek az ízét most undorítónak találom. Ugyanígy a szagokkal, pl.parfümöknél.

Például a zöld paprikát régen magában is megettem, egyszerűen imádtam, aztán egyik nap teljesen vegyszer íze volt. Azt hittem, hogy csak véletlen valamilyen túl vegyszerezett terméket fogtam ki, de azóta akármilyen paprikát vettem ugyanolyan íze volt.

A kávé, a kakó és a csokoládé/s ételek inkább keserűek, mint édesek, teljesen élvezhetetlenek.

Dezodorok és parfümök illata szaggá változott.

Nem tudom, hogy mitől van ez, de nagyon szeretném megszüntetni.

Előre is köszönöm a válaszokat!



2021. jún. 9. 17:55
 1/3 anonim válasza:
Nem fogok találgatni mert nem vagyok jártas a területen, de én a helyedben konzultálnék egy neurológussal, főleg, hogy ez már két hónapja tart.
2021. jún. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Bocsánat, előző vagyok, két hónap helyett egy hónapot akartam írni.
2021. jún. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem voltál véletlenül COVID-os? Mert annál olvastam ilyen hosszútávú hatásokról. Amikor nem járt teljes szaglás-ízérzékelés vesztéssel "csak" megváltozással. Ha tartósan fenáll COVID-tól függetlenül orvoshoz kell fordulni ezzel.
2021. jún. 9. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!