Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Akinek Szklerozis multiplexe...

Akinek Szklerozis multiplexe van és kapott valaha rebif injekciot abbahagyás után mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Abba szeretnem hagyni mert egyszerűen nem tudom mar Elviselni magamnak egyáltalán nem tudom beadni párom sokszor úton van de van hogy neki se engedem meg mert egyszerűen Nemtudok ellazulni.

Dokimnak említettem mar hogy nem birom :/ viszont felek hogy nem

Lesz mas kezelési lehetőség.

Köszönöm a válaszokat



2017. nov. 16. 00:17
 1/2 anonim ***** válasza:

Én is abbahagytam az interferont, dokinak se mondtam csak nem irattam fel többet.

Semmi gond nem lett azóta se.

Szedj elég C vitamint (legalább 1000mg) naponta a megfázás elkerülése érdekében és élj nyugodt életet.

Ha bejönne valami sub, akkor irány a szteroid ha nagyon muszáj (remélem nem lesz ilyen gondod),

Mivel az interferonok után sok juttatást kap sok azt felíró orvos és kórház, ezért nem az ő érdekük, hogy abbahagyd: csak a TB-nek és Neked ez az érdeked.

Nem egy neurológus megerősített már a döntésemben, hogy interferont nem kérek és így akarok gyógyulni.

Mi a gond az interferonnal? A fehérvérsejeidet annyira átrendezi átmodulálja a szervezeted tőle, hogy utólagos vizsgálatokon a tényleg szükséges fehérvérsejtek mennyisége kisebb lett a "kelleténél".

Tudományos cikk erről úgy fogalmazott, hogy interferon csak rövid távon javasolt, hosszú távon ellenjavasolt.

2017. nov. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Egy éve hagytam abba, azóta semmi sub, csak a beadási és egyéb mellékhatások elmúltak (láz és hasonlók, amiket minden interferonos megtapasztal - én éveken át).

Jobbulást kívánok!

2017. nov. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!