Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Szörnyen magányos vagyok,...

Szörnyen magányos vagyok, néha úgy érzem, depressziós is. Valószínűleg azért, mert maximalista és örökké elégedetlen vagyok. Miért?

Figyelt kérdés
Annyira kritikus vagyok mindennel és mindenkivel kapcsolatban (még magammal szemben is szigorú vagyok annyira, hogy sosem tartom elégnek azt, amit és ahogyan csinálok) hogy néha elviselhetetlennek érzem az életet. Valószínűleg ezért fordult el tőlem mindenki egy idő után, legalábbis az egyszerűbb ismerősök, családtagok, akiknek már maga az a sok infó, amit ide leírok, feldolgozhatatlan. Nem szeretném így leélni az életemet. Hogy lehet megszabadulni ettől a kényszeres "jobb akarok lenni" felfogástól? Nagyon irigy vagyok azokra az emberekre, akik megfelelési kényszer nélkül élvezik a mindennapokat, nekem pedig folyamatos gyomorgörcs minden percem. "Jó a hajam? Nem kövérít ez a felső? Nem mondtam hülyeséget? Helyesen fogalmaztam meg ezt a mondatot? Párkapcsolataimat is sorra teszem tönkre, mert azt feltételezem, hogy nem vagyok elég jó. Sőt. Én lépek ki a kapcsolataimból, mert azt gondolom, MÉG nem vagyok olyan, aki mellett boldog lehetne a másik. Vagy azt érzem, nem értenek meg. Túl sok vagyok, túl sokat gondolkodok, beszélek, egy egyszerűbb lelkivilágú emberrel jobb lesz neki. Pszichológusoknál jártam, több alkalom után is csak annyit mondtak, hogy velem minden rendben. Nem értik hogy miért akarok tanácsadásra menni. Nem értem, ha minden rendben, miért érzem magam ilyen pocsékul? Mintha teljesen másnak látna a külvilág, mint aminek én látom magam. Van ilyen?

2021. jún. 27. 21:03
 1/1 anonim ***** válasza:

Önbizalomhiány. Az, hogy inkább te vetsz véget a kapcsolatotoknak azért, hogy nehogy ők dobjanak, tipikus.

Felettébb különös, ha képzett pszichológus ezt nem látja át, hacsak nem te nem fejtetted ki a problémádat legalább csak annyira, mint most itt. Erre nem lehet azt mondani, hogy nincs veled baj. Miféle pszichológusok voltak azok?

Az ok nyilván a gyerekkorodban keresendő, a szüleid is maximalisták voltak és nem dicsértek. Ha dicsértek volna, meg tudnád magadat is dicsérni. De ha már idáig eljutottál, ezt lehet tudatosan gyakorolni. Tudomásul venni, hogy ezt így mondtam, azt meg úgy csináltam, és kész, olyan, amilyen, senki sem tökéletes. El kell hinned, hogy nem kell tökéletesnek lenned. Kötelező irodalom Almási Kitti: Bátran élni, meg minden más is tőle, youtube előadások is.

2021. jún. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!