Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ha valaki depressziós több,...

Ha valaki depressziós több, mint valószínűleg a magánytól, akkor kár újra, és újra párkapcsolati próbálkozásokkal kísérleteznie?

Figyelt kérdés
A másik, ha korábban már voltam emiatt (dili-) dokinál, (meg kineziológusnál, családállításon, stb. ) de nem sikerült kikezelni, akkor van értelme újra pszichiátriára menni? Már legalább 8éve nem volt kapcsolatom, és ami volt ott sem éreztem, hogy szerettek volna igazán. Kezdek belefáradni. Olyan szo_óroller az egész élet: az embert felállítják rá, még csak nem is választhat, aztán indul az [eszement] robogás a leejtőn, amin csak a sírkő (vagy temetői bucka) fog majd meg valamikor. - de mondjuk ez nem tartozik a kérdéshez; illetve igen, de csak amolyan széljegyzetként. Viszont már azt is rosszul esik látnom, ha egy lány simogatja a párját. Olyan érzésem van, hogy nekem ez elérhetetlen valamiért, nekem ez nem jár. Nekem a szenvedés jár, és az, hogy láthatom, hogyan osztják meg mások a gyengédségüket egymással. Lehet hogy egy sz_mét alak voltam valakivel előző életemben, és most bűnhődök; - ha létezik ilyen egyáltalán. De már semmiben sem hiszek. Csak bűn van, meg kín. Meg egy r_hadék élet, amit nem is kértem, és mégis olyan lassan telik; - legalább adhatnám át valakinek, aki tudna is mit kezdeni vele, és nem kell folyamatos sz_opásban leélnie az életét.
2013. ápr. 24. 22:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Milyen kifejezésformát gyakorolsz? írjál, zenélj, énekelj, rajzolj, fess. - depr.>magány->depr->próbálkozás-és újra; egy olyan zárt kör, amit meg kellene bontani, szerintem legalábbis - "de mondjuk ez nem tartozik a kérdéshez; illetve igen, de csak amolyan széljegyzetként"
2013. ápr. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Sajnos semelyikhez sincs érzékem. Zenét is csak hallgatok. Épp ami kedves a lelkemnek. A többihez nincs kedvem. Nem érzem hogy bármelyik is kirángatna. Ezek szerint a dokik is csak tüneti kezelést végeznek, ami tart ideig-óráig? Ez egy ekkora kihívás lenne még az orvosoknak is?
2013. ápr. 24. 23:28
 3/11 anonim ***** válasza:

"a dokik csak tüneti kezelést végeznek" -sajnos, igen. Nincs idő kibogozni lelked gubancait. De nincs értelme egy vegyszarral elnyomni az egészet. Hamar függővé tesz és egy életen át szedni kell..és nincs megoldva semmi, csak a gyógyszerkészítők hasszna (tudod, ugye, hogy a hadiipar után a legerősebb haszonra hajtó) Olyan, mintha egy doronggal fejbe vágnának - na persze, akkor nem írsz ilyen (egyébként jó, az íráshoz van érzéked) kérdést. A családállítás nagyon jó, ha te állítottál és jó volt a közeg. Amit írtam az megoldás (lehet) ne törődj az eredménnyel! csak csináld. Csinálj valamit. Mert olyan, ha mindig csak "befelé " megy a tapasztalat, események, történések, olyan hatása van, neked semmi közöd, csak elszenveded. De ez nincs így. A tapasztaló tudat mindig elengedhetetlen a tapasztalás folyamata és tárgya során- ez a 3 CSAK együtt van. ÉS olyan, mintha csak belélegeznél, ki pedig nem!! megbetegítő. ("nem értek hozzá".. dehogynem) Ez megbetegít, kiszolgáltatottá tesz- és nagy a veszély, hogy pótszerekben(gyógyszer, alkohol) reménykedve mellékvágányra áll a dolog. Egy zen tanítvány töprengett ilyesmin... semmi nem megy.. majd felpattant fütyörészve- és rájött valamire. Ez így racionálisan leírva tudom, hogy nem elhihető, sőt nem is érthető. Neked kell felismerni, mi a jó. Neked kell meghallani a CSENDBEN, mit kell tenned. Ülni, csendben mindenki tud(na). Egy kicsit olvasgass ezen az oldalon:

[link]

2013. ápr. 25. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
7 évig volt súlyos depresszióm. De úgy döntöttem,hogy majd egyszer akarok egy normális gyereket és leszoktam az összes gyógyszerről. Előtte és közben is és most is van párkapcsolatom. Nagyon szomorú,hogy pontosan úgy látod az életet,ahogy nem kellene. Nem tudhatjuk mik voltunk előző életünkben. Nem szabad így gondolkodni, mert pontosan azt éred el,hogy még rosszabbul érzed magad,mint ahogy igazából kellene. Fütyülj a világra! Fütyülj a szenvedésre! Mert az élet nem büntetés, hanem ajándék. A legegyszerűbb dolognak is lehet örülni. Bármilyen kicsiny csekélység is. Kezd el szeretni magad és hidd el kitárul a világ.
2013. ápr. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Kipróbáltam már sokmindent. Csatlakoztam egyházi közösséghez, Fülöp-kurzuson vettem részt. Aztán próbálkoztam a keleti kultúrákkal is. Elvégeztem a Reiki 1-2 - t, meditáltam, máláztam sokat. Na az meggyőzőbb volt, viszont rájöttem, ez egy életforma. Erre születni kell, és az erre irányuló vágy majd arra fordítja életünk útját ami ebbe irányul. A hétköznapi dolgok, a stresszes agresszív emberek között, a tömeges bunkóság, ügyeskedés, átb_szás mind olyan tényezők, melyekkel nem tudok egyedül mit kezdeni. Azt már fizikából tudjuk, hogy a világegyetemben, minden energiából áll. Az ember is energiák anyagba formált manifesztációja. Minden rezeg, és e rezgéseknek van egy amplitúdója, ami ha nagyjából stimmel a miénkkel, akkor jól érezzük magunkat a másikkal, másokkal. Ha más, akkor előbb-utóbb konfrontálódunk. Elviselni azt, ami nem jó, ráadásul tartósan, "fütyülni a világra" ezek mind akkora energitöbbletet igényelnek, ami lehet hogy egy gyermekkora óta meditáló Swami mester számára rendelkezésre áll, de egy magamfajta eltévedt léleknek, ez csak -érzéseim szerint- csak egy bensőséges leginkább szellemi síkon fejlődő párkapcsolat keretein belül juthatnék hozzá. Ez viszont nekem tilos. Hiába minden, örökösen csak a negatív feedback érkezik minden, a szebbik nem irányába tett kísérleteimre, ezért ezek az érzéseket sajnos maximum álmomban érezhetem valóságosnak nagy ritkán. A többi csak vágyakozás, falás újságpapírból, desztillált víz akószámra, amely nem oltja a szomjat. Olyan akár a fantomfájdalom egy féllábú ember számára: már-már elhiszi, de amikor lenéz rájön hogy ez nem valóságos. És mindíg is az apró örömök gyűjtője voltam. Azt hittem összeállnak majd örömmé. De nem álltak össze, hanem mint tenyeremben eltört hőmérő higanycseppjei, kifolytak az ujjaim közül. Sohasem a patak feltűnően csillogó vize vonzott, hanem azok a kincsek amelyeket magában sodor. Ezért nincs mér kedvem élni. Elfogyott az energiám, és ahonnan talán kicsit feltöltekezhetnék, örökké zsákutcába, mellékvágányra fut.

2013. ápr. 27. 07:08
 6/11 anonim ***** válasza:
Első látásra talán érthetetlen lesz, amit most tanácsolok; térj át a nyerskajára. Azt mondják, az vagy, amit megeszel. Mit is eszik a mai ember? Mindenféle agyonfőzött, agyonkezelt halott dolgot. Azt minden vega el tudja mesélni, mennyire le tudja húzni az ember hangulatát egy-egy húszabálás, amikor teletömi magát az ember egy halom méreggel. Próbáld ki, legalább pár napig, hogy csakis nyers zöldséget, gyümölcsöt fogyassz.
2013. máj. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia.


Nem ilyen szinten, de voltak nekem is olyan idők, amikor teljesen önbizalomhiányos és tévelygő voltam, és azt hittem, hogy nekem nincs helyem ebben a világban. Később rájöttem, hogy nem én vagyok különc, hanem az egész világ romlott. Egyvalaki tud rajtad segíteni: Jézus Krisztus. Ha megismered Őt, tudni fogod, hogy van olyan valaki a világon, aki mindig szeret téged, minden gyengeséged és hibád ellenére is.


Sok sikert!

2013. máj. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó előtti, ezt nem értem. Hiszen egy zöldség is halott lesz ha elválasztják az őt tápláló gyökerétől, vagy ha egy almát leszakítanak a fájáról.

Kedves utolsó, köszönöm a válaszodat de ezen -mint írtam- már túl vagyok. Az egyház nem bizonyult erős várnak, melynek falain belül megtalálom önmagam. Pedig több pappal is személyesen tartottam a kapcsolatot, egyikőjükkel még egy, az oltár előtt egész éjszakán át tartó virrasztásos imádkozásos szertartást is végeztünk kizárólag csak azért, hogy ez nekem megváltozzon. Vagy amikor -bár azt már nem tudom hogy nevezik- egy lapra le kellet írni mire vágyunk (persze reális célt) leadni, majd utána egy hónapon keresztül minden este imádkozni kellett ezért a célért: állítólag kiválóan működik - rajtam kívül. Szóval sok mindent kipróbáltam ott is, de Isten nem volt túl meggyőző. Nem állítom hogy nem létezik, de az biztos hogy nem változott semmi. Persze amikor minden próbálkozás, ellenérv a vallás érdekében dugába dől, akkor jön az a mentőöv hogy "Isten útjai kifürkészhetetlenek". Na köszönöm, ettől aztán rendbe jövök. De tudom hogy csak a jó szándék vezérelt azért írtál, így tehát köszönöm hogy vetted a fáradtságot.

2013. máj. 7. 06:57
 9/11 Nida78 válasza:

Rajtad senki más nem tud segíteni, csak TE MAGAD! Ha szépnek akarod látni a világot, szép lesz, ha számodra szar az élet az lesz. Jó példa erre a félig üres, vagy félig teli pohár. Szerinted a pohár félig üreg, szerintem pedig még félig tele van (és én annak is tudok örülni).

Legyél erős, és optimista, mindenben lásd meg a szépet a jót. Sok sikert!

2013. máj. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Én hiszem, hogy a szenvedéseid nem hiábavalók. Egy napon állhatatos imával fogsz hálát adni addigi gyötrelmeidért, mert hiteles bizonyságtételeddel sokak életét fogod megmenteni.


Örülök, hogy írhattam.

2013. máj. 8. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!