Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A Roemheld-szindróma mennyire...

A Roemheld-szindróma mennyire valós? Tapasztalat?

Figyelt kérdés

Sérült térdem miatt többet pihenek. Előtte sokat mozogtam, elvoltam, egészséges életet éltem. Volt 1-2 nehézlégzésem, innentől ettől tartva (pánik) néha még előfordul. Voltam már mindenféle orvosnál, mert amúgy is ki akarom magamat vizsgáltatni.


Rossz lábról MR negatív (többször ment már ki), bár még az ortopéd orvos nem mondott semmit, 10-én megyek vissza hozzá, de szakvélemény szerint minden épp.


Vér (sok minden volt benne, pl. vese dolgok meg pajzsmirigy is) és vizelet vizsgálat után háziorvos szerint semmi gond nincs.


Voltam kardiológián, semmi baj nincs a szívemmel.


Fel van duzzadva a vádlim, ügyeletről beküldtek sürgősségire, trombózis vizsgálat volt (vérvétel megint, láb ultrahang, azaz doppler, meg egyéb alap dolgok is). Az sincs szerencsére, mehettem haza.


Pulmonológia ebben a hónapban lesz. Véroxigénszintem mindig jó. Orvosok szerint szorongás. Elhittem, és így tényleg szorongós lettem, pedig nem vagyok az a típus. Olyan vagyok, hogy ha valami miatt megkönnyebbülök, utána nem idegeskedek már, és olyankor elmúlik bármilyen szorongás. Úgy voltam vele, ha megvizsgálnak több téren is, biztos elmúlik ez a nehézlégzés vagy pánik, ha jó híreket kapok, de sajnos nem lett teljesen jó... Nem vészes, de néha érzem még...


Aztán rájöttem, hogy lehet nem is szorongás (vagyis egy kicsit már az, mert már az lett belőle). Azt vettem észre, hogy kb. 10-ből 7-8 esetben amikor volt rajtam valamilyen nehézlégzés, akkor erősen fel voltam puffadva, és /vagy erős teltségérzetem volt. Utánanéztem és megtaláltam ezt a Roemheld-szindrómát. Igazából ez nem egy betegség csak tünetek, amelyet erős puffadás is okozhat.


Melyek a tünetek?


Szorongás, pánikroham

Sinus Bradycardia (lassú pulzus)

Légszomj

Mellkasi szorítás

Izomgörcsök

Szédülés

Palpitáció

Hányinger

Aritmia (szabálytalan szívverés)

Tachikardia (gyors pulzus)

Pánikrohamok

Zavarodottság

Szorongás

Depresszió

Vérnyomás ingadozások

Vertigo

Vazov-Vagális szinkopia (ájulás)

Fülzúgás (fülcsengés)

Fáradtság

Angina pectoris

Izomgörcsök

Rossz alvás

GERD

Látásproblémák

Reflux


Sok tünet egyezik... Sokszor van refluxom is. Ez a sok fekvéstől, mozgásszegény életmódtól, fogyókúra abbahagyásától szerintem simán lehetséges. A sérülés előtt jobban odafigyelmet az étkezésemre, nem is volt teltségérzetem, reflux, hányinger stb.


És még az is érdekes, hogy sokszor én a gázok kiengedésére (már bocsánat), de úgy segítek rá, hogy lehajolok, de a sérülés óta kevesebbet hajolok és tele vagyok gázokkal.


Ki tapasztalt már hasonlókat, vagy magát a Roemheld-szindrómát?



#puffadás #Roemheld #Roemheld-szindróma #gasztrokardiális szimptómakomplex
2021. aug. 2. 06:14
 1/8 anonim ***** válasza:

Most akkor a lábaddal vagy a szíveddel van a baj? (Vagy a fejeddel?) Mert a kettő nem füghet össze! Ha megvizsgálták a szíved gondolom látták volna ha valami nem stimmel!

Szerintem túlpánikolod, de ha tényleg van valami ami eddigi életviteledben nem jelenkezett akkor térj vissza a régi kerékvágásba! Sérült térddel is lehet egészséges életet élni! Esetleg változtass az étrendeden, mert ahogy itt olvastam: [link] egyértelműen az emésztési zavar az okozó, és külön étrendet is ajánlanak!

Egyébként nekem szinte mindennap majdhogynem az összes tünet jelenkezik, egymástól függetlenül vagy párban, és ez már vagy 7-10 éve! Szóval akkor ezek szerint én már 10 éve Roemheld-szindrómás vagyok és őszintén leszarom! De ha érdekelne és szeretnék ellene tenni akkor utánna keresnék és megfogadnám a megoldáshoz vezető tanácsokat!

Egyébként a tünetek minimum fele legyen meg de inkább 75-80% fölött és akkor esélyes hogy az adott valamiben szenvedsz de az még mindig nem 100%!

2021. aug. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Uhh, nem gondoltam, hogy ez a pár sor bárkinek is magas lesz...



Megsérült a térdem, többször ment már ki, az MR mégis negatív. Igaz, utoljára 6 éve ment ki, most "csak" megrúgták, pont azt, amelyik kiment párszor.


Azért indítottam ezzel, mert azóta vagyok így, mióta pihentetem a lábam (amúgy sem tudnám még erőltetni, gyenge). Vagyis most már egyre jobb, de az elején sokat pihentem, feküdtem. Tehát mozgásszegény lett az életmódom.


A láb meg a szív pedig összefüghet. Szokták mondani, a vádli a második szívünk, fontos szerepe van a keringésben. De egyébként nem ezért írtam. Nehézlégzés és magasabb pulzus /vérnyomás miatt mentem kardiológiára, de ott is minden rendben volt. Csak azért írtam le, mert van, amikor nehézlégzést a szív okozza, de azzal minden rendben.


A Roemheld-szindróma pedig nem betegség, csak a tüneteket hívják így. Szóval semmi gond nincs, ha valakinek ez van, csak érdemes tenni ellene, mert hosszútávon nem jó dolog. A fogyókúrát és a sok mozgást felváltotta a zabálás és a sok fekvés, ezért gondoltam erre, mert sokszor vagyok puffadt és savam van, ami nem volt jellemző. Az erős puffadás okozhat fura dolgokat, pl. nehézlégzés. Ezért is kérdeztem erről...

2021. aug. 16. 14:45
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Az MR nem hazudik! 6 év rengeteg idő, ebcsont beforr, ne nyafogj!

Amúgy jó köcsög lehetsz ha rugdossák a térded!


Rengetek sport van a világon és vannak sportok amikhez nem szükséges a lábat használni/megerőltetni, de már a sima felhúzodzkodás is elegendő a tested fitten tartásához!



"A láb meg a szív pedig összefüghet. Szokták mondani, a vádli a második szívünk, fontos szerepe van a keringésben."


Vajon mit mondana erre az aki elvesztette a lábát vagy eleve anélkül született? Láb nélkül is lehet egészséges a szív és megfelelő a vérkeringés!



"Nehézlégzés és magasabb pulzus /vérnyomás miatt mentem kardiológiára, de ott is minden rendben volt. Csak azért írtam le, mert van, amikor nehézlégzést a szív okozza, de azzal minden rendben."


Ez csak azt bizonyítja hogy nem vagy Roemheld-szindrómás!



"A Roemheld-szindróma pedig nem betegség, csak a tüneteket hívják így."


Ki mondta hogy betegség? A tüneteket szimptómának hívják!



"Szóval semmi gond nincs, ha valakinek ez van, csak érdemes tenni ellene, mert hosszútávon nem jó dolog."


De ha semmi gond nincs vele, akkor miért kéne tenni ellene?

És ha hosszútávon nem jó dolog, akkor hogy nincs vele gond?



"A fogyókúrát és a sok mozgást felváltotta a zabálás és a sok fekvés, ezért gondoltam erre, mert sokszor vagyok puffadt és savam van, ami nem volt jellemző. Az erős puffadás okozhat fura dolgokat, pl. nehézlégzés. Ezért is kérdeztem erről..."


Szóval ellustúltál, zabálsz mint egy disznó, és ezt ráakarod fogni egy betegségre vagy egy szindrómára vagy akármi másra hogy nehogy véletlen a te hibád legyen!

Te agyilag vagy beteg! És ahelyett hogy itt nyafogsz, mozoghatnál, sportolhatnál, utána nézhetnél és válogathatnál millió étrend közül, vagy készíthetnél egy személyre szabott életmódot!

Vagy ahogy korábban is írtam "térj vissza a régi kerékvágásba" és eltűnnek az új életvitel új problémái!

2021. aug. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Azt a k.rva, fuh de rosszul látod a dolgokat.


Focizás közben rúgta meg az öcsém a térdem, labdával, véletlenül.


Dongalábbal születtem, és a kezemet sem tudom kinyújtani, beszorultam az anyaméhbe. Valószínűleg a térdem is ezért megy ki többször, mert a lábfejem is görbe, ezért kifele lépek. Görbék a lábujjaim és az ujjaim is. 5 éves koromig menni sem tudtam. Ezekre jött pluszba egy instabil, gyenge térd. Nem értem, miért kötsz bele mindenbe, nem ismersz, ne te tudd már, hogy mi menne könnyen... Ezekről nem akartam beszélni, nem hittem, hogy kell...


Te Atya Úristen... Ha valakinek nincs lába, annak miért is lenne fontos a vádli? A vádli a lábakban segíti a vérkeringést, akinek eleve lába sincs, annak vádlija sincs, szóval nem értem, mit akarsz mondani. Nézz utána annak, miért fontos a vádli szerepe a keringésben, meg mi az a trombózis, hogy ha ez mind elb.szódik.


A Roemheld-szindróma nem szívprobléma, nem a kardiológus fogja kimondani, hogy az-e vagy sem.


Rövidtávon nincs gond, vagy ha néha jelentezik, de ha folyamatosan nyomja valami a szívet, tüdőt, vagy ha folyamatosan pánikrohamokat produkál, abból előbb vagy utóbb valós betegség lehet.


Amióta nem figyelek oda, híztam maximum 2-3 kilót, több, mint 2 hónap alatt, szóval annyira durván nem zabálok, inkább ezzel azt akartam kifejezni, hogy annyira nem figyelek oda. Ettől függetlenül ugyanúgy csak vizet iszok, naponta max 3x bírok enni így is, de a napi 2 a jellemzőbb, csak a nasi lett több. Néha 1-2 palacsinta, vagy esetleg szotyi stb. A gond inkább azzal volt, hogy eleinte ettem, aztán le is feküdtem, mert nem tudtam menni. Viszont mióta kiderült, hogy nincs komoly baj a lábammal, kimegyek, sétálok, voltam már egy fesztiválon is stb., mert nem félek attól, hogy kimegy, vagy ilyesmi, mert MR szerint okés. Ettől függetlenül még mindig gyenge, és nem bír annyit, de ne nevezz lustának, mert nem ismersz, és nem zabálok, mint egy disznó, mert nem is tudok sokat enni!

2021. aug. 20. 18:18
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Volt idő mikor csak minden harmadik-negyedik csecsemő maradt életben, ma viszont már rengeteg olyan ember jár közöttünk, kik csak a modern orvoslásnak köszönhetik életüket! Csakhogy nem köszönik, hálálkodás helyett elégedetlenkednek s még nekik áll följébb hangnemük, miközben eredetileg a világban nem lett volna helyük!


Élete élvezete helyett, a hipochondria meleg ágyán hajt fejet!

S eszére nem venné, hogy mennyi másiktól vonja meg a helyet!

2021. aug. 21. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Remélem egy moderátor elolvassa a kérdést, majd a válaszokat, mert ennyi Offot... Nem is érdekel már, mert egyre távolabb járunk a kérdéstől...
2021. aug. 21. 11:15
 7/8 anonim ***** válasza:

Mekkora egy b*nko ez a kommentelő persze anonim,miért is vállalná magát

Olvasni is rossz ...

Kedves kérdező,hogy vagy ?

Nekem is ilyen tüneteim vannak,most folynak a vizsgálatok,de a háziorvosom is ezt a tünetegyüttest mondta, valószínű laktóz és/ vagy fruktóz érzékenység okozza nálam.

De nagyon kellemetlen.

2022. márc. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

A pulmonológián minden rendben volt. Javasolták a Salvus vizet ivásra és inhalálásra is. Ezután megnyugodtam, elmúlt minden.


Viszont jött egy reflux meg savanyú szájíz a hülye rendszertelen étkezés miatt. Ez elmúlt, amióta újra fogyózok, normálisan eszek.


A nehézlégzés 3 hónapra múlt el. Szeptembertől december elejéig már jól voltam, aztán újra minden reccs... Valószínűleg szorongás...


Megfájdult a vádlim nagyon, ezután jött egy-két kisebb mellkasi fájdalom, amij azóta sem múltak el teljesen, így előjött a trombózistól való félelmem újra, ezzel együtt a szorongás stb. Pedig valószínűleg a mozgás hiány okozza, nem erősödött vissza az izomzatom, mert pont jött a hideg idő.


Voltam háziorvosnál, szerinte nem trombózis (de hát a szorongás és a hipochondria miatt ez nem nyugtatott meg teljesen), és tudom, hogy ezt ő el tudja dönteni, mert tapasztalt, meg semmi külső nyoma nincs (duzzanat, elszíneződés, erősen látszó erek stb.), de nekem az volt a teljes megnyugvás, amikor vérből nézték meg dopplerrel, és talán megint ez kellene, de már cinkelek újra menni...


Elküldött egy vérvételre, minden rendben volt megint (szimpla vérvétel, hétköznapi dolgokat néztek, nem trombózist vagy egyéb mást). Írt izomlazítót is, az sem sokat segített.


Most Medazepamot szedek (orvos írta), aztán jön a jó idő, hátha megerősödik a lábam, elmúlnak a félelmeim és újra normális életet élhetek...


Szóval lényeg a lényeg, nálam inkább ez szorongás és hipochondria. Sajnos nehéz ezzel együtt élni. Aki nem tudja, mi ez, az csak mondja a hülyeségeit, azt hiszik, csak úgy elmúlik, vagy figyelmen kívül lehet hagyni...

2022. márc. 21. 01:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!