Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Nagyobbat dobban a szivem?

Nagyobbat dobban a szivem?

Figyelt kérdés

Aludni akartam és arra lettem figyelmes hogy utemtelenul dobbant a szivem, megijedtem

Utána meg párszor megismételte


2021. aug. 5. 16:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Extrasystole.

Ijesztő, de többnyire ártalmatlan.

Azért majd menj el kardiológiára.

2021. aug. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
52%
Az elsőnek igaza van abban, hogy valószínűleg extrasystole lehetett, abban viszont nem, hogy ezzel azonnal kardiológiára kell rohanni. Legalábbis ha más panaszod nincs, akkor szinte biztos, hogy nem. Extrasystoléi minden embernek vannak, fiataloknak, időseknek, teljesen egészségesen is. Ezeket van, aki megérzi, van, aki nem, foglalkozni alapvetően akkor kell velük, ha nagyon sok van belőlük, ebben a kontextusban a nagyon sok az napi több tízezret jelent, napi néhány százzal, néhány ezerrel nem kell foglalkozni. Van amúgy valamilyen egyéb panaszod? (kardiológus rezidensként írtam a választ, nem laikusként)
2021. aug. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Őőő... nem látok olyat a válaszomban, hogy "azonnal kardiológiára kell rohanni."

De, amúgy ha már rezidensként a neten keresztül tudsz diagnosztizálni, és azt javaslod, hogy szarjuk le a panaszokat, és ne menjünk kardiológiára, akkor remélem, hogy soha nem leszel a kezelő orvosom.

2021. aug. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
3-as. Az én "diagnózisomban" se szerepelt az az állítás, hogy az ezer százalékig biztos. Sokkal inkább az, hogy nagyon valószínű. De nem véletlenül írtam mellé, hogy ez abban az esetben igaz, ha nincs másik tünet, nincs másik panasz, ezen kívül nem véletlenül kérdeztem, hogy van-e másik tünet, van-e másik panasz, ezen kívül életkor, stb is számít természetesen.
2021. aug. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nincs panasz
2021. aug. 5. 23:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!