Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Szerintetek működőképes a...

Szerintetek működőképes a szélsőséges életmód változtatás?

Figyelt kérdés

Szeretnék az értelmetlen/ fölösleges szokásaimtól megszabadulni és valami építő jellegűvel feltölteni a helyét.


Jelenleg szabadidőmben rengeteg időt töltök a gép előtt céltalanul.


Szeretném ezt abbahagyni és csak filmnézéshez, képek szerkesztéséhez, fontos információk megszerzésére használni a gépemet.


A felszabadult időmet főzéssel, edzéssel, olvasással, angol nyelv fejlesztésével szeretném többnyire kitölteni.


Jelenleg a napi rutinom is egy káosz. Akkor kelek és fekszem amikor akarok

Ezt is szeretném bizonyos keretek közé szorítani.

Emellett lassan újra dolgozni fogok plusz közben barátnőm is lett.

Rengeteg apróbb dolgot is szeretnék elkezdeni.


Szerintetek ha ennyi mindent szeretnék egyszerre, akkor az működőképes lehet, vagy inkább kevesebb dologgal kellene kezdenem és ha az működik, akkor szépen adagoljak bele minden mást? Nektek mik a tapasztalataitok az effajta "változási hajlamról"? 24/f



2021. aug. 7. 19:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Teljesen esélytelen egyszerre minden. Már az is csodaszámba megy, ha kis lépésekben sikerül.
2021. aug. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Velem is ez a helyzet. Kb mintha én írtam volna😂
2021. aug. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
89%

"Szeretném ... csak ... fontos információk megszerzésére használni a gépemet.

A felszabadult időmet főzéssel, edzéssel, olvasással, angol nyelv fejlesztésével szeretném többnyire kitölteni."


Ez az első csapda: ettől kezdve "fontos információk megszerzésévé" fog előlépni az, amikor recepteket olvasgatsz a neten, amikor youtube-videókat keresel az edzéshez meg hasonlókat, meg amikor majd angol nyelvű online dolgokat fogsz olvasásnak is meg angolozásnak is nevezni egyszerre - csakhogy ezekről észre sem veszed, és millió másik oldalra is át fogsz kattintgatni, aminek megint csak az lesz a vége, hogy órák múlva döbbensz majd rá, hogy de hiszen már megint csak céltalanul gépezel...


Azért nem akarlak lebeszélni, egyáltalán, sok sikert, tényleg, de nem könnyű. :)

2021. aug. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
58%
Azzal kéne kezdened, hogy ma fél tízkor megcélzod a fürdőszobát, és 10-re ágyba teszed magad, hogy holnap korán kelhess, hogy indulhasson az új élet. Majd írj, hogy mi lett belőle. :)
2021. aug. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
41%
3: ez jó gondolat. Bár az elején szükséges de értem amit mondasz. 🤔
2021. aug. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

3as


Én is látom magam előtt ezt a csapdát, viszont azt találtam ki hogy a cél érdekében a lényeges információkat papírra vetem és naplózom, illetve az információkat megpróbálnám értelmesebb könyvekből kinyerni hogy azzal is átállítsam az agyam a könyvekre.

A másik dolog ami segíthet ezen, ha a telefonomat használom erre.

Tudom ott is ugyanúgy el lehet veszni, viszont telefonon sokkal lineárisabb volt az internetezési szokásom, így lehet hogy ott kevésbé vesznék el.

2021. aug. 7. 19:24
 7/16 anonim ***** válasza:
89%

Hát, nem tudom... A telefon még sokkal könnyebben moccantható, mint a gép, annál inkább esélyes, hogy mindenhova magaddal viszed, és elveszel benne... Saját magamon látom... :(

Tényleg kíváncsi vagyok rá, hogy mi válik majd be, hátha aztán nekem is. ;-)

2021. aug. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%
Nem fog menni, nyugi.
2021. aug. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Azért vannak, akiknek sikerül. Méghozzá belátható időn belül. A remény hal meg utoljára. :)
2021. aug. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ez a kis módszer bevált: Készíts, vess papírra egy napi rutint, A KEDVEDRE, telefonon állíts be ébresztőt szintén A KEDVEDRE, tehát minden a kedvedre történjék a rutinban, az új szokasokkal együtt. Fontos hogy jól meggondold mit teszel a rutinlistára, és legyen benne Bármi is. Tehat teszemazt fél óra bármi. Vagy egy óra bármi. Hetit is készíthetsz. Ezt tűzd ki egy jól latható helyre es kövesd minden pontját akár robot üzemmódban. Amint begyakoroltad a rutint, vedd le a papírt, és úgy kövesd tovább a napi rutinodat.


Rengeteget lehet változtatni rövid idő alatt is, nem muszáj mindent fokozatosan, de van amit igen, pl edzés.


Sok sikert kívánok!

2021. aug. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!