Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Szerintetek működőképes a...

Szerintetek működőképes a szélsőséges életmód változtatás?

Figyelt kérdés

Szeretnék az értelmetlen/ fölösleges szokásaimtól megszabadulni és valami építő jellegűvel feltölteni a helyét.


Jelenleg szabadidőmben rengeteg időt töltök a gép előtt céltalanul.


Szeretném ezt abbahagyni és csak filmnézéshez, képek szerkesztéséhez, fontos információk megszerzésére használni a gépemet.


A felszabadult időmet főzéssel, edzéssel, olvasással, angol nyelv fejlesztésével szeretném többnyire kitölteni.


Jelenleg a napi rutinom is egy káosz. Akkor kelek és fekszem amikor akarok

Ezt is szeretném bizonyos keretek közé szorítani.

Emellett lassan újra dolgozni fogok plusz közben barátnőm is lett.

Rengeteg apróbb dolgot is szeretnék elkezdeni.


Szerintetek ha ennyi mindent szeretnék egyszerre, akkor az működőképes lehet, vagy inkább kevesebb dologgal kellene kezdenem és ha az működik, akkor szépen adagoljak bele minden mást? Nektek mik a tapasztalataitok az effajta "változási hajlamról"? 24/f



2021. aug. 7. 19:06
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

"es kövesd minden pontját"

Csak ez a része ne lenne!... :D

2021. aug. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Na kérdező hogy haladsz?
2021. aug. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

:) De ha kitűzöd jól latható helyre, te pedig felfogod egy videójátéknak.... szóval első nap ilyeeen robot üzemmódba kapcsolsz. Utána már nem fogod hülýén erezni magad masnap ha követed. Lelázilsz úgy, hogy közben rendszeres vagy.

Na jó a kérdés akkor az hogy miért nem megy. Nem akarod igazán. Miért nem? Lehet, hogy nem is ezt akarod? Miért nem? Stb. Menj végig rajta mégegyszer hogy biztosan ez a rendszerésség kell neked vagy ez csak pótcselekvés és más a problémád?

2021. aug. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező. (13-as vok)

Megkérdezhetem mit nevezel te úgy a kérdésedben, hogy "értelmetlen felesleges szokások"?

Mert mi van, ha azok nem értelmetlen felesleges szokások?

2021. aug. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

"Na jó a kérdés akkor az hogy miért nem megy. Nem akarod igazán. Miért nem? Lehet, hogy nem is ezt akarod? Miért nem? Stb. Menj végig rajta mégegyszer hogy biztosan ez a rendszerésség kell neked vagy ez csak pótcselekvés és más a problémád?"

Hát az van, hogy ott van anyám. Tudom, hülyeség, hogy vele jövök felnőtt ember létemre, de ez van, nagy hatással volt és van rám. :) Végigdolgozta az életét. De ilyen nemnormális módon szerintem. Pl. még pisilni se ment naphosszat, ha sok volt a vevő, meg ilyesmik. Eléggé fizikai munka is volt, sok cipeléssel járt, úgyhogy fáj a mindene: a bokája, térde, dereka, stb. Ha erre gondolok, eleve úgy vagyok vele, hogy na neeeeem, ezt így nem szabad, pihenni márpedig kell. Ráadásul még most is folyton pörög: akkor is főz, ha még van kaja, akkor is ablakot pucol (fájós mindennel!), ha még csak ő látja, hogy koszos (tehát tiszta), stb. Úgyhogy én ettől az egésztől olyan szinten menekülök, hogy ez meg már a ló túloldala, mert nálam meg mindig a pihenés az első - meg a második, meg a harmadik, stb. :) És csak akkor tudom rávenni magam, hogy valami értelmeset is csináljak végre, ha már tényleg annyit pihentem, hogy ... hát szóval jó sokat. Na de addigra már vége a napnak...

Ráadásul olyan a munkám, hogy nagyon ki van találva, hogy mikor mivel kell foglalkoznom, mikor mit kell csinálnom. És a munkahelyemen még oké is, de hogy aztán itthon is ilyen órarendszerűen éljem az életemet... Nem is tudom, mert volt egy idő, amikor azt képzeltem, hogy talán pont az lehetne a megoldás, ha lenne egy ilyen itthoni menetrendem is. Viszont amikor próbáltam összeállítani valami ilyesmit, akkor meg nem sikerült elég komolyan venni - mert nem valami főnökféle írta elő, hanem csak én, magamnak... De közben meg úgy is érzem, hogy untig eléggé be van osztva az időm a munkahelyemen, legalább itthon hadd lehessek már spontán - aminek megint csak a lógás a vége... Reménytelen eset vagyok. :)

2021. aug. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

133-as vok.


Szerintem amiket leírtál itt a 15-ben, az tökre rendben van. En csinaltam ezt a módszert, de nem élek most robotgép módjára, csak olyan fszán kényelmesen rendszeresebb lettem. Szóval könnyebb egyszerűbb lett minden jobban bánok az időmmel, és ennyi. Rutinokat szedtem fel csupán. Az ember alapvetően egy lusta állatfaj. Azert talalt fel annyi mindent, pl a kereket, es fogta be az állatot hogy gyorsan/könnyebben végezzen több ideje legyen lustálkodni. (Saját elmélet :D) Akkor meg nehogymár szégyeld, ha fajtaazonosan, lustálkodni is szoktál! Ennél a fajnál ez normális. :) A rutintábla is arra jó, hogy tutira legyen időd pihizni, szórakozni is!

Csernus nyomat most egy Lelkifröccs című sorozatot a yt-n. Azt hallgatom mostanában, innen tudom, hogy most azzal jönne: "Fiatalember ön hisz is abban, amit csinál, szenvedélyből csinálja azt, amit dolgozik, amivel foglalkozik?" Vissza-vissza tér ehhez, szinte mindenkitől megkérdezte. Ő abban hisz, hogy ez a fő kulcsa a wellbeingnek. Szerintem igaza lehet, nálad az alkotásra terelné a szót. Hogy tán az a bajod hogy nem: alkotsz. Mindenképp keress rá mert nagyon témádba vág. Kíváncsi vagyok, megtalálnád-e ott a valaszodat a kérdese(i)dre és sztem igen!. Ha megtálalod a válaszodat kerlek jelezd vissza.

2021. aug. 17. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!