Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 107/72/102 a vérnyomásom. Ez...

107/72/102 a vérnyomásom. Ez jó vagy rossz?

Figyelt kérdés
Kismama vagyok 16 hetes és tegnap óta érzem hogy nem vagyok jól. Ez az érték megfelel még?
2021. aug. 12. 12:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha jól értem, 107/72 a vérnyomásod (ez normális), és 102 a pulzusod (ez picit magas, de terhességben lehet ennyi, vagy akkor is, ha nem pihentél a mérés előtt). Esetleg rosszul mérted (nem megtámasztott háttal, nem földre tett lábbal stb., és valójában alacsonyabb, attól vagy rosszul. De ha helyes a mérés, akkor szerintem ez nem kóros érték.
2021. aug. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszt! ezt pont ebredes utan mertem. De megmerem majd megegyszer kesobb. Erzem is hogy magasabb a pulzus mert ugy erzem magam mint aki futott volna. :/ de en is ugy olvastam terhesseg alatt normalis megis engem rosszul erint.
2021. aug. 12. 13:07
 3/7 anonim ***** válasza:
52%
Alapból nem tudod, mennyi volt a nyugalmi pulzusod a terhesség előtt? Mert nekem alacsonyabb, mint az átlag, ilyen 45-55 körül, és a terhességben is csak séta vagy idegesség miatt megy föl 100-ig, amúgy 60-70 körül van (most 32 hetes vagyok). Azt mondta a védőnő, hogy ez egyéni dolog, és ha nekem fölmenne 100 körülre nyugalomban, simán rosszul lennék tőle, másnak meg az a normális. Szóval ha rosszul is érzed magad, akkor jó lenne orvossal vagy legalább a védőnővel beszélned róla. Ha az orvosi ügyeletet fölhívod, ott is biztos tudnak segíteni, hogy szükséges-e most ezzel orvoshoz fordulnod, vagy mi lehet a baj.
2021. aug. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A pulzus természetes,hogy magasabb,hisz megnő terhességben a vér mennyisége,több kering az erekben. Ez ugye plusz munkát jelent a szívnek.


A vérnyomás még belefér,ez nem túl alacsony,sőt a magas az ami veszélyes.

Előtte mennyi volt a vérnyomásod?

Ha panaszokat okoz pihenj sokat és azért említsd meg az orvosnak.

2021. aug. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Elöző méréseknél


112/75/85 volt legtöbbször akkor még jól éreztem magam. Nem éreztem semmi különöset.

2021. aug. 12. 13:32
 6/7 A kérdező kommentje:
A terhesseg elottit sajnos nem tudom terhesseg kezdetekor vettunk vernyomasmerot
2021. aug. 12. 13:38
 7/7 anonim ***** válasza:

Valószínű a pulzus miatt van akkor a rosszulléted. Pihenj és időnként mérd meg.

Magasabb pulzus nem veszélyes,de azért érdemes figyelni rá.


"A pulzus már a 6. héttől megemelkedhet, ami kb. félidőig folyamatosan és meredeken nőhet, utána a tempó lassul. Értékeink szélsőségesek lehetnek: alacsony alapvérnyomás, kiugróan magas pedig kisebb terhelésre. Csúcspontja a terhesség végére tehető, amikor is 10-20-al is több lehet a pulzusunk a szokásosnál. Egyeseknél ez elérheti a 90-100-at is percenként.


Az orvosi ajánlások szerint a magas pulzusszám nincs közvetlen hatással a magzatra, azonban érdemes figyelni, hiszen minden szélsőség kerülendő. Emellett az sem árt, ha anyuka is jól érzi magát!"

2021. aug. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!