Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ha valaki pisilés nélkül...

Ha valaki pisilés nélkül kezdi a napot, mi történik a húgyhólyagjával a nap további részében?

Figyelt kérdés
Fiziológiailag érdekel. Mennyi fér bele, mi történik a vizeletben, mennyire fájna a feszülés a nap végére, ha keveset iszik?

2021. aug. 26. 17:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Műtét után belőlem 22 liter jött le katéteren keresztül.
2021. aug. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
22?? Ezt azért nem gondoltam volna
2021. aug. 26. 17:20
 3/5 anonim ***** válasza:
83%
Fiziológiailag a húgyhólyag tároló kapacitása kb. 400 ml (4 deciliter). Egy feszülési szint felett a záróizomzat lazul és vizeletcsepegés, csorgás történik. Egyébként nem a húgyhólyag miatt kell viszonylag sokat inni, hanem a vér megfelelő tisztulása a vizelet elválasztás célja. Az anyagcsere folyamatok miatt a vérben felhalmozódó anyagok (karbamid, húgysav stb.) toxikus hatásúak, ellenkező esetben súlyos működése károsodások következnek be az agy és más szervek esetében is.
2021. aug. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Én mindig úgy gondoltam, hogy a toxinok minimális folyadékveszteséggel is távoznak, csak így sokkal koncentráltabb a vizelet. Elvégre alvás közben is ez történik a vazopresszin segítségével. Ezért ezeken sosem aggódtam. Reggeltől estig, vagy pontosabban estétől estig természetesen sosem tartottam vissza. Egyszer nem eresztettek el még pisilni sem, de az sem volt egy egész nap, mert viszonylag tűrhető időn belül kiszabadítottak. De akkor ezek szerint örüljek neki, és ne is próbáljam tovább
2021. aug. 26. 17:52
 5/5 anonim ***** válasza:
#3 én ébredtem már úgy durva este után hogy 1,5 liter jött ki belőlem egyszerre. nem viccelek, egy olyan űrtartalmú flakon lett tele. de valóban, más helyzetekben meg 2-3 decinél úgy érzi az ember hogy nem bírja tovább
2021. dec. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!