Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi történik ha beveszek hamar...

Mi történik ha beveszek hamar még egy algoflexet?

Figyelt kérdés
Sajnos mostanában nagyon fáj az ínyem vagy a fogsorom jobb oldalt és semmi nem segít rajta pedig fogászaton is voltam de nem találtam semmit. Ma bevettem egyet úgy fél órája de úgy érzem semmit nem hatott pedig korábban segített. Viszont 1-2 órát nem tudok lehet kivárni mert baromira kivagyok a fájdalomtól. Csak ez van itthon. Viszont nem tudom hogy teli gyomorra jobban hat vagy üresre? Mert korábban üresre vettem be. Természetesen fogorvoshoz ismét elmegyek de addig megőrülök.

2021. szept. 12. 10:54
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:

"Én kb. 20 orvoson vagyok túl, de eddig mind ilyen."


Nekem meg még egy ilyen orvosom sem volt, pedig volt már vagy 10 nekem is, attól függően épp hol voltam. És van vagy 10 tömött fogam, meg 4 húzott. Sajnos az enyémek nem egészségesek.

2021. szept. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:

Nem tudom hogy tudnak emberek otthon ülni rohadó, letört, lyukas fogakkal, amik ráadásul piszok mód fájnak is.

úgy hogy nem egyből kapnak mindig időpontot vagy egyszerűen nincs rá idő sajnos de ez már nem várhat, konkrétan kikészít és ennél rosszabb fájdalmam nem igen volt eddig. és ez nem az a régi tipikus fogfájás. :(

2021. szept. 12. 11:28
 13/29 A kérdező kommentje:
viszont a fogamat nem szeretném kihúzatni, nem akarok fogatlan lenni fiatalon. rokonom is azt mondja ne engedjem hogy kihúzzák míg meg lehet menteni. rötgen is volt amúgy de a fogorvos semmit nem látott belőle
2021. szept. 12. 11:29
 14/29 anonim ***** válasza:

12

De ha ennyire fáj, sok helyen azonnal fogadnak, időpont nélkül, ezt nem is értem. Nekem már többször is volt ilyen. Max másnapra mindig adtak időpontot is ilyen esetben.

2021. szept. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:
14.hát eddig nem vettem komolyan mert volt hogy sokáig elmúlt a fájdalom de most már nem akar elmúlni így holnap egyből hívok egy orvost. sztk lenne most jó?
2021. szept. 12. 11:33
 16/29 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy amíg nincs kinyitva, addig fájni is fog. Meg kell találni a bűnöst. A gyulladásra pedig antibiotikum kellene, de csak fogorvos vagy szájsebész írhat ki klimicin tartalmút. Viszont bármelyik sztk-s köteles ha fájdalmaid vannak. Menj be oda, ami épp nyitva van! Székesfehérváron, Budapesten tudok 0-24 ügyeletet. A kálvinnál az orvosi egyetemesek csinálnak ügyeletet, menj be, ha pesti vagy!
2021. szept. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:
budapesti
2021. szept. 12. 11:37
 18/29 A kérdező kommentje:
16.ott lehet olyannak is menni aki nem kerületes? hogy lehet oda bejelentkezni?
2021. szept. 12. 11:42
 19/29 anonim ***** válasza:

Hármas!

Egyrészről nem "gyökérkezelünk", neked, mint átlag gyakorin portyázó Laikus Jankának/Gézának semmiféle szereped nincs egy ilyen terápiában.

Másrészről leírás alapján még diagnózis sem állítható fel, nemhogy terápia. Még az sem derült ki egyértelműen, hogy pontosan mi fáj a kérdezőnek, tudom, hogy neked otthon a kanapén vakarózva ez annyi, hogy "gyökérkezelünk, me' hát fáj", de azért ez egy kicsit összetettebb tudomány ennél, nem véletlenül 5 éves a fogorvosi kar és még 3 év a szakvizsga.


Kérdező, vedd be nyugodtan. Az Algoflex hatóanyaga az ibuprofen, aminek a napi maximális adagja 4 gramm. Magyarul egy 400 milligrammos tablettából 10-et is bevehetsz egy nap - nyilván nem ez lenne a megoldás, oka biztosan van a fájdalomnak, esetleg érdemes lenne egy másodvéleményt kérni, hogy biztosan nem fogászati eredetű-e.

2021. szept. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:
amúgy képzeljétek ugye az első tabi kb semmit nem haottt és utána ahogy mondtam több mint fél óra múlva bevettem megint és az hatott mostanáig is kicsit kiütött mert elaludtam de legalább most nem fáj és tudtam aludni. Anyám mondta hogy megváltoztatták hogy kisebb lett mint régen így kevesebb hatóanyag van benne ez lehetséges? hogy ezért nem hat annyira mint régen?
2021. szept. 12. 17:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!