Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ha egy picit fáj a torkom,...

Ha egy picit fáj a torkom, akkor inkább Algopyrint vegyek be vagy inkább igyak meg egy Neocotrant?

Figyelt kérdés

2021. okt. 13. 22:00
 1/6 A kérdező kommentje:
NeoCitran*
2021. okt. 13. 22:00
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Inkabb igyal egy meleg mezes teat, ha csak a torkod faj egy kicsit.

Strepsils vagy egyeb torokra valo cucc nincs otthon?

2021. okt. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
63%
Algopyrin ilyenre nem jó. Legalábbis nekem csak fejfájásra jó, semmi másra.
2021. okt. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha csak picit fáj akkor be nyújt meg gyógyszerekhez,probalkozz inkább meleg teával mentolos cukorkaval,vagy a téli retek mézzel és is jo
2021. okt. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Általában, ha picit fáj, akkor utána következik a nagyobb torokfájás. :-(

Mi is főként a Neo Citran-ra esküszünk. Az nagy részben C vitamin, kevés paracetamollal.

Hivatalosan:

"- a paracetamol fájdalom és lázcsillapító (láz esetén csökkenti a testhőmérsékletet),

- a fenilefrin enyhíti az orrdugulást,

- a feniramin-maleát egy antihisztamin, az allergia tüneteinek enyhítését segíti,

- az aszkorbinsav (C-vitamin) a megfázás és az influenza során megnövekedett C-vitamin-igény pótlása miatt hasznos."


Kombinálni szoktuk mézes teával, (legfeljebb langyosan tehető bele, forró teában elveszti a hatását) De egy-egy kiskanál méz is sokat segít!

Én még a negró cukorra is voksolok. Útközben, munkahelyen enyhíti a torokkaparást. Este lefekvés előtt jöhet a cukormentes strepsils.

2021. okt. 16. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Igyál meg egy pálinkát! Az a legjobb torokfertőtlenítő!

Amíg rendesen ittam, a covidot se kaptam el.

2021. okt. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!