Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Dizájnerdrog; kamasz; 14éves...

Dizájnerdrog; kamasz; 14éves fiam; kétségbeesés ;tehetetlenség érzet????

Figyelt kérdés

Szóval adott egy 14 éves fiú gyermek aki mellesleg az én gyermekem

Februárban kiderült hogy füves cigit szív egy átkozott csapattal

2hét használat után bukta volt

Egy darabig nem használt ilyesmit aztán most hónap elején szintén 2 hét használat

után megint elbukott

Kérdésem az lenne hogy a családsegitő egy rehabot ajánlott;de én azon a véleményen vagyok ha ő saját maga nem akarja abbahagyni akkor erőszak árán biztos nem fogja

Egy jó pszichológus szerintetek segíthet?

Mivel szerintem megkell találni az okot miért akarja használni és azt kell elérni hogy ne akarja szívni



2021. okt. 22. 20:56
 1/9 anonim ***** válasza:
80%
A füves cigi nem dizájnerdrog.
2021. okt. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Javítom dizájnerdrogról van szó valami szart fújnak sima dohányra.
2021. okt. 22. 21:07
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a társaság a meghatározó. Ha a barátai tolják, akkor nagyon nehéz neki nem tolni. Főleg, mert valószínűleg izgalmas jó élmények neki.


Most ha piálna segítene neki egy pszichológus?


Meg két hét használat után nem valószínű, hogy függő, szóval a rehab is kétséges. Arra lehet jó, ha kiszakad a környezetéből.


Szerintem ha komoly a gond, akkor esetleg másik suli? Lenne esélye átmenni olyan helyre, ahol nem ez megy? Szóval valami jobb suliba? Akkor mennyire tudna elszakadni az előző környezetétől? Mert ha a szomszédban lakó srácokkal tolja, akkor nehéz a helyzet...


Az nem tudom mennyire esélyes vele megértetni hosszabb távú szempontokat. Vannak e céljai amit ez akadályozna.


Amúgy azért is fontos a társas környezet, mert ilyen korba nagyon nehéz nemet mondani arra amit mások csinálnak, nagyon erős a mások mintáinak követése. Esetleg erre játszantál rá valahogy, hogy nem egyéni menni a többiek után, hogy találja ki saját magát. hogy ő ki.

2021. okt. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem iskolai probléma más társaság

Sajnos mindenre érdektelen magába zuhanó csendes gyerek vihető a rosszba sajna mindent megprobáltunk már de kényszeríteni nem akarom

2021. okt. 22. 21:29
 5/9 anonim ***** válasza:
55%
#4 azt értsd meg, hogy drogozni nem feltétlen rossz, hanem jó is lehet. szóval ezek ilyen pozitív csúcs élmények is lehetnek. pláne ha új neki az egész. szóval ezért nagyon nehéz ez az egész. mert ha rossz lenne neki, akkor könnyebb lenne.
2021. okt. 22. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
50%
Aki hülyegyereket nevel az így járt.
2021. okt. 23. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
52%
Akkor sajnos csak a költözés maradt.
2021. okt. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
63%
Kedves szülő amire gondol az a "varázsdohány". Ha sima füvet szívna akkor nem kellene aggódnia legalábbis nem ennyire mert nagyon fiatal a srác. Viszont ez a dizájner aka "herbál", köszönő viszonyban sincs a rendes fűvel. Ez egy szintetikus kanna származék, egy fehér por amit ázsiában zuglaborokban állítanak elő és fillérekért beszerezhető a neten. Ezt aztán házi körülmények között valamilyen oldószerben, körömlakklemosó, patkányméreg, aceton- ban leoldják majd rápermetezik a löttyöt igazából bármilyen szívható növényre, majd elszívják. Sajnos csatlakozok az előttem szólóhoz, ha akar akkor úgy is fog sajnos akkor is ha elköltöznek mert ott is meg fogja rá találni előbb utóbb az embert. Ez ellen nem lehet védekezni. Amit tehet az, hogy szereti a gyerekét ahogy csak tudja és beszélget vele és nagyon fontos! Soha ne olvassa a fejére, hogy miért drogozik csak segíteni akarjon neki őszintén. Kérdezze meg, hogy miben tud segíteni neki, esetleg hogy miért cuccozik. Azt soha ne éreztesse vele, hogy ő rossz meg bűnt követ el mert ettől még jobban fogja akarni. Tudom mert voltam annak a srácnak a bőrében nem is rég de mára már nem használok ilyeneket és csak egy ilyen ember miatt aki segíteni akart nekem.
2021. nov. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Fingkirály ***** válasza:

egyébként sosem értettem, hogy miért "dizájnerdrogoznak" az emberek - főleg nagyon szegények szokták tolni, mer' ugye még az alkoholnál is olcsóbb, csak telejsen érthetetlen a használatánaknaz oka.


A legtöbb dizájner cucc hatását elnézve ez nem valamiféle agyborulat, mint egy ayahuasca vagy lsd, nem egy kellemes partifeeling mint egy fű, nem egy hiperaktív eufória, mint egy kokó vagy amfetamin, és nem egy süppedős kábulás, mint az ópiátoknál.


Azt látom, hogy a mindenféle dizájnerszerek hatása egyszerűen az, hogy órákig nagyon-nagyon-nagyon szarul vagy tőle.


Mielőtt valaki mondja, hogy de hát ezaz, akkor felvilágosítom, hogy ez a brutál rosszzllét nem kábszizós utazás, hanem egy mezei mérgezés tünete.


Ennyi erővel akkor ihatnál motorolajat is, attól is elég sokáig szarul leszel :)


Hülyeség, na :)

2023. márc. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!