Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Depressziós lennék?

Depressziós lennék?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok, férfi.

Mostanában a munkámból adódóan elég sok időm van gondolkodni, nemzetközi tgk vezető vagyok.

Elég sokat gondoltam mostanaban az elmúlásra, a halálra amit az agyam nem tud feldolgozni.

Ha most itt vagyok, itt a tudatom, ha meghaltam hol leszek, hol lesz a tudatom? Végleg vége?

Nagyon rossz érzés, 2 hete totál szar a hangulatom, a gondolataim csak erről szólnak.

Elment minden kedvem mindentől.

Totál kedvtelen lettem.

Elvesztettem a hitem az élet értelme és a boldogság iránt.

Hisz tudom, hogy az élet értelmetlen, az értelmét csak mi magunk tudjuk megadni neki, de e gondolatok miatt nincs kedvem ehhez sem.

Pénz kell, lakásra gyűjtök.

Hiába keresek jól nem tesz boldoggá.


2021. okt. 24. 07:37
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Szarul alszok, nem tudok lazítani.

Mindnerol a vég jut eszembe, hogy ez vagy ő sem lesz.

Olyan érzés.. tudatosult bennem a vég, a totális vég, és olyan érzés mintha nem is lenne olyan messzi.

Egyébként nincs semmi betegségem csak az agyam mindig kreál valamit ami mindig valami negatív dolog.

Nem tudok a pozitvra gondolni.

Mindenben kételkedem.

Magamban bízok.

2021. okt. 24. 07:42
 2/13 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy ez is olyan mint egy film aminek vége lesz és soha nem tudod lejátszani újra.
2021. okt. 24. 07:43
 3/13 A kérdező kommentje:

Van otthon barátnőm, barátaim is, átlagos életem van, nincs problémám a pénz miatt.

De itt a kamionban rohanás az élet, hajnali kelés, egész napos vezetés 13-15 órás munkaidők.

Este már max egy vacsora és alvás másnál kezdődik elölről.

Gyorsan telnek a napok, a hetek.

Menet közben meg rágódás az életen. A múlt emlékei, és a közelgő elmúlás.

Próbálok olykor meditálni, hogy visszatérjek a jelenben de olyankor is cikáznak a gondolatok és nem sikerül.

2021. okt. 24. 07:55
 4/13 anonim ***** válasza:

Depressziónál halálvágy van. Gondolkodás azon, hogy mit jelent halál, belegondolni abba, hogy milyen nem létezni, lehet depressziós tünet is, de nem biztos, hogy betegség tünete.

Szorongásnál jellemzőbb ez. Ha valaki fél a haláltól.

Halt meg mostanában valakid?

2021. okt. 24. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Hétvégente szoktam kocogni, főzök valamit. Mit tudnék csinálni a pozitív gondolatok érdekében és hog tudjam értékelni azt amim van?

Inni nem szeretek mert akkor még a sírás is előjön annyira lehúzza a kedvem.

2021. okt. 24. 07:57
 6/13 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a távolság a szeretteidtől hozta ezt elő. A halál is elválaszt tőlük.
2021. okt. 24. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nem halt meg senkim, viszont a környezetemben igen.. fiatalok, idősek..mindenhol a halált lehet olvasni a Facebookon is meg a rádióban is ez megy.
2021. okt. 24. 07:59
 8/13 anonim ***** válasza:
Próbálj a szeretteiddel több időt tölteni.
2021. okt. 24. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Én is gondolkozok ezen milyen lehet halottnak lenni.

Nem tudok hinni a menyországban sem a nirvánában hiába hallgattam róluk meg néhány YouTube videót.

Meghalni nincs vágyam,nem akarok egyelőre soha.

De a tudat bennem, hogy eljohet a vég a teljes üresség.

2021. okt. 24. 08:01
 10/13 anonim ***** válasza:

Ha nem leszel jobban, pszichológust keress fel. Ne pszichiátert, az gyógyszert ír. A pszichológussal át tudnád ezt beszélni, kideríteni, hogy mi váltotta ki.


Addig talán segíthet, ha amint észreveszed, hogy erre gondolsz, azonnal eltereled a figyelmed másra.

2021. okt. 24. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!