Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Depresszios lennek? 14/L

Depresszios lennek? 14/L

Figyelt kérdés

Kezdjük ott hogy pontosan egy eve anyukam kiment Nemetorszagba az anyagi helyzetunk miatt.Akkor nem akartam elotte sirni mert tudtam hogy milyen nehez neki igy is,de amikor elment a vonattal egész uton hazafele a kocsiban csendben sirtam....Sokat skypeoltunk de anyak napjan nem tudott ott lenni velem,ujevkor egyedul voltam ,mert apa aludt a testverem meg gepen beszelt a bararnojevel,en meg egyedül a szobámban sirtam *nagyon erzekeny tipus vagyok*.Karácsonykor hazajott de akkor epp megvolt nekem *előtte novemberben jott meg igy nem is volt senki akivel ezt fel tudjam dolgozni* ezert rossz kedvem is volt ,nem szóltam hozza amit utolag nagyon megbantam.Miutan elment akkor kezdodott az hogy meg a szokasosnal is csendesebb lettem,teljesen levert voltam,az ofom folyton kerdezgette hogy mi bajom van.Egyre tobbet gondoltam anyara,siras rohamaim voltak azaz csak ugy elkezdtem bogni,semminek nem orultem es mindig duhos voltam,senkihez nem szoltam csak duzzogtam.Voltak olyan pillanataim amikor feleslegesnek találtam magamat,es nem lattam semmi ertelmet annak hogy tanuljak,dolgozzak hiszen UGYIS MEGHALUNK.Es nem tartom normalisnak hogy egy 14 eves lany ilyeneken gondolkozzon.Nemrég utaztunk haza Nemetorszagbol anyatol anya nelkul.Persze megint nyakunkon az anyak napja amin megint nem veszek reszt.Erdemes ezzel pszichologushoz mennem?Anyanak nem volt alkalmam elmondani es nem is akartam mert felek mar elmondani neki bármit is,mert nem akarom hogy ez agassza ot.Ez depresszio lenne?Vagy valami mas?Hogyan tudnam lekuzdeni?

*sok helyen olvastam hogy tereljem el a gondolataimat valamivel de egyszeruen nem tudom hogy mivel tudnám mert semmihez nincsen kedvem vagy kellekem nincsen hozza pl.a rajzolashoz.*

Megkoszonnem a válaszokat.



2016. ápr. 3. 21:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy nem szokványos, és nagyon megterhelő helyzet. Mindenképp érdemes pszichológussal beszélned, ha valaki, akkor ő tud segíteni!

Hogy depresszió-e, azt nem tudom eldönteni. Valószínű az, méghozzá külső eredetű, amit anyukád hiánya váltott ki. De majd ha elmész pszichológushoz, ő többet fog tudni mondani.

Anyukád meddig akar kint, a családjától távol lenni?

2016. ápr. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem szeretne de muszaj kint lennie 😦 Pontosan nem tudom megmondani ,o is szeretne hazajonni de ott 3x tobbet keres mint itthon.Ha hazajonne nem tudnank fizetni az adossagokat :( Tervezzuk hogy kimegyunk hozza de en most megyek tovabbtanulni es oda is vettek fel ahova a legjobban szerettem volna menni es meg erős iskola is ezert ket tuz kozott allok..
2016. ápr. 3. 22:07
 3/5 anonim ***** válasza:
72%

Igen, sejtetetm, hogy anyagi nehézségek miatt alakult így :/

Bízz benne, hogy minél hamarabb sikerüljön anyagilag rendbe jönnötök, és ha ez úgy belátható időn belül van, akkor ez is erőt adhat, hogy már nincs sok hátra.

Ha pedig nem, akkor én mindenképp azt mondom, hogy ha kivitelezhető, oda kéne költözni hozzá.

Megértem, hogy a suli miatt nem akarod... de objektíven nézve: megéri? Megéri, hogy összeomolj, csak azért, hogy egy adott suliba járj? Ráadásul depressziósan az ember feleannyira sem tud teljesíteni.

Nem akarlak semmire rávenni, csak azért írom, hogy gondold át! Gondoljátok át a lehetőségeket, és próbáljatok úgy dönteni, ahogy a legjobb. Pontosabban: ahogy a legkevésbé rossz.

2016. ápr. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Szerintem ha jó a kapcsolatod anyukáddal, akkor ezt meg tudjátok beszélni. Meg kell beszélni! Nem vagy már kicsi és lassan le kell válni a szülőkről. Szerintem oldjátok meg, ha lehet napi szinten beszéljetek skyp-on és akkor az életed része lehet napi szinten. Én a helyedben a sulit csak azértis elvégezném, Ez is növelné az önbizalmad, hogy meg tudod csinálni! Mamád nincs, aki el tudna menni az anyáknapi műsorra?
2016. ápr. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Sajnos nincsen ,mert az anyau nagymamam meghalt akit nagyon szerettem,de az apai nagymamam nem foglalkozik velunk es a kapcsolatot se nagyon tartjuk :( es en nem tudnám kibirni anelkul hogy ne konnyeznek,mint mondtam nagyon erzekeny tipus vagyok es mar a gondolatatol kepes vagyok elpityeredni.Ezzel se tudom hogy mit kezdjek :(
2016. ápr. 9. 22:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!