Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Napi 5-6 óra alvás elég?

Napi 5-6 óra alvás elég?

Figyelt kérdés
Szeretek korán kelni és későn feküdni, nyílván a kettő nehezen megy egyszerre. Az utóbbi hónapokban azt vettem észre, hogyha 8-10 órát alszom akkor olyan vagyok mint a mosott sz@r. De ha csak 5-6 órát alszom akkor sokkal fittebbnek érzem magam és sokkal jobban megy a munka és koncentráció. Viszont annyi a hátránya ennek az 5-6 óra alvásnak hogy nagyon nehezen kelek fel. De, félóra alatt összekapom magam és aztán tök jól megy a nap. Valaki tapasztalt hasonlót? Valóban elég lenne számomra az 5-6 óra alvás?

2021. nov. 26. 02:35
 1/8 anonim ***** válasza:
52%
6 órával el lehet lenni, ha bírod, de inkább 6,5-7. Az 5 az nagyon kevés, hosszú távon minden bajod lesz.
2021. nov. 26. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én régebben imádtam korán kelni.4-5-órás, hajnali busszal mentem Hajdúszoboszlóra,Debrecenbe,vagy Pestre...Azt szerettem,hogy rossz arcú/un szimpatikus embereket nem nagyon láttam...Ha 8-órakkor kellene mennem,akkor a társadalom,minden tagjával találkoznék,és én nem szeretem a társadalmat...Mert akkor már ott van a buszon az öreg büdös bácsi,az akaratos hisztis gyerek az anyával...A kis csajok agyon dezodorozva,aminek az egyvelegétől,már már émelyeg az ember gyomra...Én inkább motorral közlekedek.Így elkerülöm a kellemetlen embereket.Nem kell például elviselni a nyugdíjas nénit sem hallgatnom aki politizál stb stb
2021. nov. 26. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
59%

Amióta egészséges életmódra váltottam, nekem is elég ennyi alvás. Nincs semmi gond ezzel, ha jól érzed magad így.

Ha szükséges, úgyis kompenzál a szervezet, és alszunk egy hosszabbat.

2021. nov. 26. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
30%
Kevés lesz ez hosszabb távon. Sőt már most is az, ha nehezen kelsz.
2021. nov. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 floattila válasza:
Én is napi 6-7 órákat alszok, viszont nekem egyáltalán nem mindegy mikor. Ha éjfélkor fekszek, de 6kor kelek ébresztőre, akkor szörnyen fáradt vagyok egész nap. Viszont ha hajnali 3kor alszok 9ig (magamtól kelek, nem ébresztőre) akkor sokkal kipihentebb vagyok. Gondolom ez csak a sulis stressz miatt lehet, de nem feltétlen az alvás mennyiségtől függ a kipihentség (legalábbis nálam) .
2022. jan. 3. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
79%
Én is 4-6 órát alszom, elég.
2022. jan. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
8%

Szerintem a legtöbb embernek nem.

A felnőttek alvásigénye 7-9 óra, az enyém például 8,5-9.


(Ha fél óra alatt összekapod magad, akkor nem keltél nehezen. Ha a többedik ébresztőre bírsz valamilyen szinten felébredni egyáltalán és félálomban, lassan készülsz úgy, hogy fogmosás közben vagy a ruhásszekrény előtt állva mikroalvásaid vannak, na akkor kelsz nehezen. Nekem 7 előtt ilyesmi, de 8 körül már szinte semmi bajom.)

2022. jan. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
80%

elég nagy egyéni különbségek vannak alvásigényben is, és alvásminőségben is. lehet, hogy elég 5-6 óra, ezt neked kell kitapasztalnod

egyébként nagyon sok alvás után én sem vagyok friss. ilyenkor valahogy azt hiszi a szervezetem, hogy semmi teendő, lehet nyugodtan lazsálni, és valahogy egész napra beragad a punnyadt üzemmód, nem sikerül rendesen felébrednem.

2022. jan. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!