Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért van hogy este rendesen...

Miért van hogy este rendesen alszom de alig bírok felkelni? napközben is alszok vagy 2x egyszerűen csak kidőlök 1órára de ugyan úgy álmos vagyok egesznap mindig.

Figyelt kérdés

2021. nov. 21. 18:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Vitaminhiány, vagy hormonprobléma. Vagy akármi más. Elsősorban háziorvostól beutaló teljes vérképre, ha azon semmi, akkor endokrin szakrendelés hormonvizsgálat.

De az is lehet, hogy csak k*rva alacsony a vérnyomásod.

2021. nov. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Alvás minőségével lehet a gond ne egyél igyál(koffein tartalmú italokat) alvás előtt mind megzavarhatja a mély alvást.(4-5 órával alvás előtt tedd csak) Elmész vajon aludni este 10 kor vagy előbb is akár? A leghasznosabb alvás szempontéból az éjfél előtt és utáni néhány óra. Ami a mai nyugati digitalizált világban nem jellemző. Télen amúgy is több alvást igényel az emberi szervezet főleg ha még a nap sem süt ki egész nap. Természetes bioritmus úgy működne amint besötétedik az ember elálmosodik és elalszik utána napfelkeltekor meg felkel a nappal együtt. Na ez a legkevésbé lehetséges manapság. (villanykörte feltalálása is nagyban hozzájárult ehhez, hogy hiába van sötét mégis lehet világítani a lámpával- ez megváltoztatta a hormonrendszert mert alváshoz olyan hormon termelése kell ami sötétség hatására termelődik) Valamint lehet még az is, hogy nem vagy oda a munkádért egyszerűen kevésbé vagy motivált, hogy felkelj. De ez egyénfüggő is, hogy ki mikor kelne természetesen fel, ha nem az órától függenénk.
2021. nov. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
teljes vérképen már voltam ott nem volt semmi gond a vernyomasom is szoktam mérni főleg most azzal sincs baj :/ aludni olyan 00:00-08:00ignszoktam meg is már napok óta mint aki halálra dolgozza magát a munkával nincs gond mert úgy fizetnek hogy bese kell járjak a corona vírus miatt
2021. nov. 21. 19:37
 4/4 anonim ***** válasza:
Próbáld előrébb hozni az alvásodat, ne drasztikusan pl. 10 perce-l mindig korábban még eljutsz 22 óráig legalább. Sajnos a mai modern életmód pont ez ellen dolgozik. Ha rávennéd magad rendszeres testmozgásra az lefárasztana és el tudnál aludni korábban is.
2022. jan. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!