Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Egy egyén alvászükséglete...

Egy egyén alvászükséglete adottság-e és rá jellemző, vagy változó?

Figyelt kérdés
Örülnék olyan visszaigazolásoknak, akiknél változó vagy már változott (hosszú távon persze). Ugyanis szerintem függhet a környezettől, motivációtól stb. Tehát, ha pl. van amiért érdemes felkelni, akkor kevesebb órával is simán beérjük - nem?
2011. aug. 12. 17:32
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ez csak rövidtávon működik. Nekem sajnos elég nagy az alvásigényem, legalább 8-10 óra. Pár napig képes vagyok 5-6 órai alvással is meglenni, de ilyenkor egy hét után összeesek a fáradságtól. Bármilyen korán képes vagyok felkelni, de este nem tudok sokáig fennmaradni.
2011. aug. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Alapvetően egyéni adottság, de az életkor előrehaladtával csökkenni szokott, illetve bizonyos gyógyszerek ill. drogok is módosítják.
2011. aug. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Eléggé egyéni adottság és változik.



Én hét óra alvással már hetekig jól vagyok. A maximum 9 óra, afelett már túlalszom magam.

Éjfél előtt nagyon nagyon nehezen alszom el, éjfél után viszont lényegesen könnyebben.

Ha korán kell kelnem, akkor a kelés utáni fél-egy órában lényegesen kómásabb vagyok, mint ha későn kelek.

A reggeli alvás, ha előtte fáradt voltam napokig és ezért megnőtt az alvásszükségletem, nagyon pihentető, még akkor is, ha közben felébredek-visszaalszom, felébredek-visszaalszom.


Ezek a tapasztalataim.


Régebben én is pacsirtább voltam.

2011. aug. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, értem. De ha írna olyan személy, aki 5-6 órával beéri, akkor kiderülhet pl., hogy ő egy elégedett, kiegyensúlyozott, netán boldog ember, és vissza tudná jelezni az én gondolataimat...
2011. aug. 14. 18:59
 5/8 anonim ***** válasza:

Második voltam (ha minden igaz). :D

Én beérem annyival pár napig, addig a pár napig észre se veszem, hogy alig aludtam. :D

2011. aug. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én ritkán alszok 5-6ot. Az általános az a két nap ébrenlét/3-5 óra alvás. Álmos nem szoktam lenni, ugyanúgy járok-kelek mint más, sokak szerint kissé hiperaktív vagyok (minél régebb óta vagyok fent, annál inkább). Nem vagyok ingerlékeny sem.

Ha valami motivál, akkor már akkorsem tudok aludni, ha már túlléptem a két napot. De utána amint lehet, megpróbálok elaludni, ha máshogy nem megy, akkor nyugtató. Ez van, sajnos. :)

2011. dec. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Régebben sem aludtam sokat, nem hiszem, hogy a környezetem változott meg, inkább csak a szokásaim. :D
2011. dec. 29. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Egyrészt az életkorral változik (az újszülött átalussza a nap nagy részét, a fiatal alszik 8-9 órát is, a középkorú csak 5-7 órát, az öreg nehezen alszik, a nagyon öreg meg ismét átalussza a napot).


Másrészt egyénfüggő is, van, aki egyszerűen beéri 4-5 órával, van, akinek feltétlenül szüksége van 8-9 órára.


Létezik olyan, hogy valaki rosszul méri fel a saját alvási szükségletét, és túl keveset vagy túl sokat alszik. A túl sok alvás után ugyanúgy nem friss, mint a túl kevés után. Csak némi kísérletezéssel lehet rájönni, hogy megfelelő-e az alvásmennyiség.


Egy másik szempont, hogy az alvás minősége is számít, nemcsak a hossza.

2011. dec. 31. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!