Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért vagyok egyfojtában fáradt?

Miért vagyok egyfojtában fáradt?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Egy jó 5-6 hónapja tart nálam a dolog. Egyfojtában fáradt vagyok és nem csak pszihésen hanem fizikailag is és el is tudnék aludni. Amikor itt a 7vége és alszom 10-12 órákat és felkelek utána 1 óra múlva megint fáradt vagyok. Rengetegszer fáj a fejem is. Azért írok ide mert már engem is zavar hogy a körülöttem lévő emberek lustának tartanak, de én kicsit tartok attól hogy nem a lustaság áll a dolog mögött. Nem sportolok semmit illetve a munkám sem megterhelő de nem hiszem hogy ezért. Szerintetek mi lehet? Tényleg lusta vagyok? :-S


25/F


2010. szept. 6. 09:14
 1/9 anonim ***** válasza:
kicsit kimerülhettek atartalékaid. itt a hideg, kezdj el vitaminokat szedni vagy egészségesebben étkezni és meglátod visszatér az erőd!
2010. szept. 6. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
szerintem megéri egy vérvételt csináltatnod, lehet valami vitaminhiány és arra írnak fel neked tablettát! egyébként én is így voltam vele + még a hajam is hullott, majd kiderült hogy elég durva vashiányom van! igaz én lány vagyok =)
2010. szept. 6. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ilyen panaszok hátterében legtöbbször vas és vitamin hiány van.
2010. szept. 6. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ilyet már írt más is itt túlalvás lehet az oka

nyáron én is 10-11 órát is aludtam aztán egész nap tisztára nyomott voltam délután kezdtem csak észhez térni.

2010. szept. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

vitamin hiány, vashiány.. én is nagyon fáradékony voltam 2 évig. Mindig amikor haza jöttem az iskolából, elmentem aludni..

Februártól tornázok rendszeresen.

De még nállam is van olyan h felkelek, és utána 1 óra múlva visszaalszok. De rájöttem hogy ez azért van mert ha túl sokat eszek elfáradok, azóta lecsökkentettem az adagot =)

És mostmár ott tartok h a 8 óra munka, folyamatos állás stb nem erőltet meg, hazafelé a vonaton pihenek, és csak éjszaka alszok :)


Szóval szntem a tornázás is sokat segít! sokat igyál és sok gyümölcsöt zöldséget egyél. Kevés megeröltető zsíros kaját. De menj azért el vérvételre.

2010. szept. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

mintha magamat olvastam volna :S én is folyamatosan fáradt vagyok, csak a fejem nem fáj, hétköznaponta alszom ilyen 4-6 órákat, hétvégén meg 10-14et is simán...

lehet nekem is el kéne kezdenem ilyen vitaminokat szedni. o.O?

2010. szept. 6. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

napi 1 marék dió és így pótolod a vasat.

valóban egy labor sem ártana.

kezdj el sportolni, a rendszeres mozgás csodákra képes. pl. úszás, futás, bicikli.... amit szeretsz.

2010. szept. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Lehet edzetlenségtől,friss levegő hiányától,vitaminhiánytól vagy akár attól,ha baj van a látásoddal,vagy a tartásoddal.

Több mozgás szerintem jót tenne és kiegyensúlyozott napirend,hogy mindennap megpróbálnál ugyanabban az időpontban enni,aludni.Ha túl keveset iszol,attól is lehetsz kimerült.

2010. szept. 6. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az ido valtozas, s talan lelkileg is lehetne valtoztatni,

de lehetne egy kis vitamint is "potolni" termeszetes anyagokkal.

A dio valoban nagyon jo, de igyal csalan teat, annak nagyon jo a vertisztito hatasa, es nagy a vastartalma.


Figyelj oda az etkezekre, hogy ne egyel tul nehez eteleket, mert a legtobb embernel az a problema, hogy sokat dolgozik,rohan, aztan gyorsan eszik, s "gyorsan" leis fekszik, mivel faradt!


Ez teljesen egeszsegtelen pl. Gondoskodj valami mozgasrol, nem kell, hogy sport legyen, de lehet setalni,

bicajozni stb.

A mozgas nagyon fontos a verkeringes miatt, s ez is lehet a faradtsag kivalto oka.

Probalj naponta a reggelinel beiktatni friss zoldseget, mint paradicsom, z.paprika stb.

Ezekbol mar megkaptad a napi vit.

2010. szept. 6. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!