Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Innen bárki bárhogy gyógyult...

Innen bárki bárhogy gyógyult már ki pánikbetegségből, aki meggyógyult hogyan sikerült neki (minden megoldás érdekel)?

Figyelt kérdés
2021. dec. 15. 22:52
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Akit érdekel leírom az egész történetet, hogy mit érzek és milyen ezzel élni, de kérem csak olyan írjon aki kigyógyult belőle és tudja mi ez a betegség!!!
2021. dec. 15. 22:53
 2/12 A kérdező kommentje:
Kérem csak olyan írjon, aki vissza is válaszol és tud midnent erről a betegségről.
2021. dec. 15. 23:23
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm előre is!!!
2021. dec. 15. 23:23
 4/12 Darko1998 ***** válasza:
100%

Leginkább úgy lehet ebből kigyógyulni, ha feltárod a pánikbetegséget kiváltó trauma mivoltját. Egyéni tapasztalat például:

Édesanyám munkanélküli lett. Mindig tőle függtek az emberek, és haszontalannak érezte magát, így, hogy már nincs ez a függés jelen. Mikor kiment a szabadba pánik tört rá, és emberek közé se tudott menni. Minden szociális interakció pánikba torkollt.

Viszont. Kigyógyult belőle. Évek kellettek mire sikerült. És ezek által sikerült:

Mi, azaz a családja minden esetben támogattuk. Beszéltettük, és foglalkoztunk sokat vele. Beszéltünk sokat az érzelmeiről.

Aztán ki kellet mozdítani a komfortzónájából. Kis sokkterápia. Kis időre emberek közé vittük. De a legmeghatározóbb dolog az volt, hogy a traumát, azaz a munkahely elvesztését felcserélte egy pozitív élménnyel. Talált másik munkahelyet. Neked azt tudom javasolni, hogy mindenképp kutasd fel a saját pánikbetegségednek az eredetét. És próbálj olyan dolgokat csinálni a szeretteid segítségével, és a kontrolluk alatt, amik kimozdítanak a komfortzónádból, és olyan helyzetekbe kényszeríted magad amik előhívják a pánikrohamot. De apránként!!!

Ezzel kicsit szokod azokat a helyzeteket, és addig lesz időd neked is megtalálni a kulcsinformációt amire NEKED szükséged van. Remélem tudtam segíteni picit! És mihamarabbi gyógyulást kívánok, mert tudjuk milyen kellemetlen ez!

2021. dec. 16. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Igen. Nekem kellett leginkább akarnom kimászni belőle, anélkül nem ment volna. De kellett hozzá pszichiáter, pszichológus, gyógyszer és a családom segítsége.
2021. dec. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
53%
A pánikbetegségből nem lehet véglegesen kigyógyulni. Genetikai oka van, és antidepresszánssal tünetmentessé lehet válni.
2021. dec. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
6: Ezek szerint a pánikbetegség örökölhető, igaz? Nekem történetesen kialakult. És sikerült leküzdenem. De ha te mondod, biztos úgy van. :D
2021. dec. 17. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

7-es

Nekem is van. A "sikerült leküzdenem" az ideiglenes állapot, bármikor kiújulhat a semmiből.

2021. dec. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
8: Le lehet küzdeni. Tapasztalat.
2021. dec. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

9-es

Ezt legfeljebb életed utolsó napján jelentheted ki, addig semmiképp.

Olvasni itt is bőven, hogy X évig jól voltam, de most megint előjött stb.

2021. dec. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!