Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Van itt olyan, aki nagyon...

Van itt olyan, aki nagyon erős antibiotikumot kellett, hogy szedjen sokáig? Mennyi idő után jött helyre a bélflórája?

Figyelt kérdés
Kb. 8 éve küzdök egy húgyúti betegséggel, az orvosom 500mg azitromicinból írt fel 9 napnyit és most újabb 9 napnyi adagot kell beszednem. Ő azt mondta, hogyha szedek probiotikumot és elég folyadékot iszom, akkor nem lesz gond, de a gyógyszerészek amikor kiváltottam a gyógyszert hüledeztek, hogy ez nagyon sok. Mindenki ezt mondja. 9 napon már túl vagyok, most folytatnom kell, de félek, mert nem tudom, hogy mi lesz ennek a következménye.
2021. dec. 22. 12:37
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy bíznom kéne az orvosban, de akkor is félek, hogy mit teszek magammal...
2021. dec. 22. 12:46
 2/11 anonim ***** válasza:
Hivd fel az orvosodat,és mondd el neki, hogy a gyógyszerészek soknak tartjak a napi mennyiséget.Igen probiotikumot kell szedni, a bélflórának idõre van szüksége,hogy helyreáljon.
2021. dec. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Szedek probiotikumot, természetesen. Nem értek hozzá, nem akarom felülbírálni, csak eleve nagyon szorongok mindig, ha a saját egészségemről van szó, és elég ijesztő számomra, hogy a gyógyszerészek szerint is nagyon sok. Ugyanakkor az is igaz, hogy nagyon régóta elhúzódó és sok keservet okozó állapotról van szó.
2021. dec. 22. 12:53
 4/11 Ypszilon1980 ***** válasza:
Van, hogy erőset vagy nagy mennyiségben kell szedni, ezt orvos dönti el, valószínűleg volt erre oka. A bélflóra lassan tapad vissza a bélfalakra, sok idő, a probiotikumok közül is csak akkor, ha az pont megfelelő a szervezetednek. Türelem kell hozzá, rendbe fog jönni.
2021. dec. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem lesz maradandó bajom? Olvastam ilyen rémtörténetet, hogy volt, akinek az életét tette tönkre...
2021. dec. 22. 16:20
 6/11 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ilyen nincs. Átmenetileg lehet, de egy idő után regenerálódik, mértéke attól is függ, hogy alapból voltak-e felszívódási problémái, az összes meg nem fog elpusztulni.
2021. dec. 23. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Te amúgy orvos vagy vagy neked is van személyes tapasztalatod ilyennel?
2021. dec. 23. 12:07
 8/11 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nem vagyok orvos, de van tapasztalatom.
2021. dec. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Te mit szedtél és mennyi ideig? Ha gondolod, írd meg privátban. Csak szeretnék olyannal beszélgetni, aki már átesett ilyenen.
2021. dec. 23. 12:31
 10/11 Ypszilon1980 ***** válasza:
Fiatal koromban rengeteg erős antibiotikumot szedtem és akkor még nem volt ilyen probiotikum meg hasonlók, akkor a tejföl, joghurt volt az. Persze akkor is megéreztem, de igazából itt nem csak erre kell gondolni, hanem a májra is, nekem akkor májkárosodásom lett, de szerencsére spontán gyógyult. Neked meddig kell szedned?
2021. dec. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!