Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Alacsony vérnyomás magas...

Alacsony vérnyomás magas pulzus, nem kapok levegőt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Két hete szenvedek, nem vagyok jól. Az egész a nehéz légzéssel kezdődött, zsibbadó végtagok, szédülés, fáradtság, teljes tompaság.

El is mentem orvoshoz. Alacsony a vérnyomásom és magas a pulzusom. Vérnyomás 100-105/60-65 pulzusom 90-120 között.

Csináltak EKG-t, ami első alkalommal jó lett, mikor másodjára visszamentem már gyorsabban dobogott a szívem p, ekkor 120 volt a pulzusom, (de hozza tartozik, hogy sietve sétáltam 20 percet odáig, aztán fel a lépcsőn meg idom sem volt kifujni magam, kb 5 perc után be is hívtak).

Csináltak nagy labort, ott egész jó lett minden, kivéve a vizeletbol a fehérvérsejt szám, az 5 a felső értek, nekem 14 lett.

Tsh a felső értéket verdesi, azt mondtak kezdődő pajzsmirigy alulmukodes.

Kaptam beutalót kardiológiára és tüdőgondozóba. Időpont csak két ünnep között tudok kérni, tehát az is várat magára.

A magas pulzusra írtak gyógyszert (concor cor ), ami szépen le is viszi a pulzusom 60-70 közé (Napi egy szemet szedek reggel ébredés utan), de estére megint fel megy a pulzusom 90 körülire.

Marad a rossz közérzet, szédülés, homályos látás. Gondolom az alacsony vérnyomás miatt.

Valaki hasonló helyzetben? Valami tanács amit kipróbálhatok, míg nem tudják mi a gond? Esetleg ezek alapján ötlet? Gondolom megint járkálhatok orvostól orvosig és senki nem tudja majd mi a bajom.

Koszonom, ha valaki végig olvassa és esetleg meg segíteni is tud.



2021. dec. 25. 19:47
 1/3 anonim ***** válasza:
49%

Minden betegség lelki gondokra vezethető vissza.

Meditáció segíthetne. Valahogy meg kellene ízlelned a lazítás örömét.

Ha a lélek rendeződik azt követi majd a test és a tudat is.


"Nem akarnod kell, hanem engedned."


"Ha szabad kezet adunk [Istennek], közülünk még a leggyengébbet és legbecstelenebbet is istenné vagy istennővé teszi, káprázatos, ragyogó, halhatatlan teremtménnyé, aki annyi erőt, örömöt, bölcsességet sugároz magából, hogy azt pillanatnyilag el sem tudjuk képzelni, s olyan ragyogó, makulátlan tükör lesz, amely tökéletesen visszatükrözi Istennek (bár természetesen szerényebb mértékben) az ő határtalan erejét, dicsőségét és jóságát. A folyamat sokáig fog tartani, és bizonyos szakaszai igen fájdalmasak lesznek; de erre bizton számíthatunk. Kevesebbre nem."


"Csak akkor találjuk meg a boldogságot, ha előbb megleltük a szentséget, amely új vágyakat ültet belénk, a régieket pedig összhangba hozza egymással."

2021. dec. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Barbell Deadlift ***** válasza:

Lehet későn írok, de nem voltál covidos véletlenül?

Ha a tüdődben visszamaradt valami, szerintem az is okozhat magas pulzust, és légszomjat (és az a magas fehérvérsejtszámodat is igazolná).

2022. jan. 14. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Voltam tüdőgyógyászaton, a tüdőm rendben van. Én egyébként “lelki” dolognak érzem, bár a kardiológiai vizsgálat meg nem történt meg. Mert nem folyamatos. Általában esténként tör rám. Inkább már szorongásnak mondanám, de annyi minden van ami oka lehetne, hogy nem tudom mi váltja ki. Nem tudom mire fókuszáljak, min javítsak, mikor kb mindenen kene.
2022. jan. 16. 17:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!