Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit tegyek az alacsony vérnyom...

Mit tegyek az alacsony vérnyomásom ellen?

Figyelt kérdés

Átlagos vérnyomásom 85/65. Nem viccelek - ha pihenek egész nap, ha mozgok egész nap, ha kávét iszok, ha enegiaitalt iszok - maximum 95-re ha felmegy - igaz, nem mérem minden nap, minden percben, de van, hogy napi 3-4szer megmérem kíváncsiságból és mindig alacsony bármit csinálok. Orvosok is mérték már, mondták, hogyha nem szédülök, ájulok stb, akkor nincs probléma.

Viszont szeretném, ha magasabb (átlag 120/60) lenne és megtapasztalni milyen lehet.

25/N, 154cm és 44kg vagyok, enyhe vérszegénységen kívül nincs betegségem/bajom. Csak ez a fránya alacsony vérnyomás. Csak vizet szoktam inni, legalább másfél liter/nap. Igaz, nem sportolok, de sokat lépcsőzök/ sétálok, napi fél órát tornázok. Ha ideges vagyok sem megy fel.

Indokolt lenne más orvos véleményét is kikérnem? Van vajon erre megoldás? Átlagban azt írják, hogy az alacsony vérnyomás nem okoz bajt, de csak jobb lenne, ha legalább 100-at elérné.



2021. aug. 16. 00:16
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is alacsony, annyira nem mint a tied, de nem nagyon megy 100 fölé.

Nekem is ugyanezt mondták, mint neked, hogy ha nem vagyok rosszul, ne foglalkozzak vele. Próbáld a sportolást, futás, úszás, vagy valami hosszabb idejű aerob tevékenységet.

Kérdezz meg más orvost, csináltass vérképet, EKG-t, és akkor nyugodtabb leszel.

2021. aug. 16. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem is alacsony, kb. 88/65. Semmit nem lehet ellene tenni, csak nem kell annyira félni a kávétól, energiaitaltól :D így merem ezeket inni. Illetve a testmozgás is némileg stabilizálhatja, feljebb viheti. Alacsony vérnyomásúaknak kifejezetten ajánlott a testmozgás.
2021. aug. 16. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én koffein nélkül már ki sem tudok kelni az ágyamból annyira alacsony. 75/55 volt a Holter 24 órás mérés amit az orvos javasolt. Érdekes módon magas vérnyomás miatt, mert néha kiugró.
2021. aug. 16. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!