Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Rosszul vagyok az alkoholtól? ...

Rosszul vagyok az alkoholtól? Bővebben lent írok róla.

Figyelt kérdés
Sziasztok!Azt szeretném kerdezni,hogy mitol lehet az,hogy nagyon kevés mennyiségű alkoholtól is rosszul vagyok és hányok.Reflux betegségem van ezáltal több savam termelődik,ráadásul dohányzom is.Akár egy sörtől vagy egy pohár barmitől hányni tudok,múltkor ittam kb. 4-5 dl bort olyan rosszul lettem ra kb 1 órával hogy azt hittem meghalok.Szerintetek ez mitol lehet?Lehet-e egyáltalán változtatni rajta?Nem szeretném azt hogy egy pohár alkoholt se tudjak meginni ,akkor se ha jól esik.Mert neha jól esik az embernek egy-két pohárral.Szerintetek?

2021. dec. 29. 20:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Így vannak az idült alkoholisták is, hogy már nagyon kevés alkoholtól lerészegednek. Te különösen érzékeny vagy az alkohol lebontási termékeként keletkező mérgező acetaldehidre. Valószínűleg az acetaldehid tovább oxidálódása lassú. A szervezeted a rosszulléttel próbál harcolni az alkohollal szemben. Fogadd el, azután azt csinálsz, amit akarsz.
2021. dec. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszodat.És nem tudsz valami gyógyszerrel vagy bármiről ami segít hogy ,tudjak alkoholt fogyasztani?
2021. dec. 29. 21:25
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Afterparty
2021. dec. 30. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Utolsó kifejtened mire gondolsz?
2021. dec. 31. 14:53
 5/9 A kérdező kommentje:
Várom még a válaszokat :)
2022. jan. 24. 01:15
 6/9 anonim ***** válasza:

Minek akarsz alkoholt inni??


Ha feszült vagy nélküle akkor szedjel nyugtató xanax, fronton, stv

2022. febr. 5. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Utolsó igazad van,de azoktól nem lesz jó kedvem,nem leszek boldog.Nekem ebben is sokat segitett az alkohol
2022. febr. 14. 22:51
 8/9 anonim ***** válasza:
Frontin semmitse ér
2022. márc. 8. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Erre én is szeretnék valami megoldást, ugyanebben a cipőben járok. Nekem az alkohollal kezdett kijönni a reflux, azt vettem észre, hogy egyre kevesebb féle italt tudok meginni anélkül, hogy ne érezzem magam egyből dehidratáltnak. Most már kb semmit nem tudok inni, mindentől besavasodom, fáj és hányingerem van. Nem ittam amúgy előtte sem sokat, csak ha elmentünk a haverokkal beülni, havi pár alkalommal. Legutóbb egy ismerősnel ittam kétszer két deci fehérbort, azt is több óra alatt, de utána egész éjjel és másnap hánytam (nem voltam részeg, sajnos, akkor legalább lettem volna az ezért a szenvedésért), úgyhogy sajnos ez a része is ismerős. És megértelek, ugyanígy vagyok vele én is, hogy ha már elmegyek a barátaimmal iszogatni, akkor én is szeretnék meginni velük egy sört vagy valami.

Én több dolgot is kipróbáltam, változó, mikor melyik jön be. Viszont a nulladik lépés az, hogy amikor inni akarok, akkor oda kell figyelni arra, hogy mit eszek és iszok a piálás előtti két napban (úgyhogy ezzel a spontán iszogatások kilőve, akkor nincs alkohol). Az iszogatás napján többször eszek kevesebbet, hogy ne terheljem a gyomromat, semmi szénhidrát, paradicsom, savas és fűszeres ételek, semmi szénsavas üdítő (bár én azt sem tudok inni sajnos), citrusfélék sem. Pia szempontjából nekem se bor, se sör nem jöhet, viszont a vodkaszoda még belefér (itt is kb egy adagra kell gondolni), de a szénsav miatt azért csak óvatosan. A másik lehetőség drasztikusabb, viszont eddig bevált. Nem iszom alkoholt egész este, viszont ha a társaság felesezni akar, akkor azt viszont én is iszom velük. :) Nekem ez vált be eddig a leginkább (ez kb 1-2 felest jelent), még akkor is, ha hülyén néz ki egymás mellett a pohár víz és a feles. Viszont ettől eddig még nem lettem rosszul. Ja, és még egy javaslat: salvus víz. Nekem sokat segített, amíg kikísérleteztem, hogyan tudok inni. Meg sajnos a reflux is olyan, hogy ami valakinek beválik, az nem biztos, hogy neked is fog.

Remélem, segítettem kicsit. :)

2022. júl. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!