Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 1 nap alvás nélkül?

1 nap alvás nélkül?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 16 éves vagyok.A szünet miatt ráálltam arra hogy 3-4fele fekszem le és 1 körül kelek. Nem szeretek itthon lenni viszont nem nagyon tudtam hova menni főleg az idő miatt tehát inkább éjszaka filmeztem nappal pedig unatkoztam/próbáltam valami hasznosat csinálni illetve edzettem.Na most jelenleg egyeltalán nem vagyok fáradt.5 kor kéne kelnem de talán e fele tudnék elaludni.És ha én 1-2 órát alszok az rosszabb mintha semmit nem aludnék.Azt tervezem hogy ma fent maradok inkább.Viszont tudnátok valami tanácsot adni hogy reggel majd "felpörgessem" magam? Koffeinen kívül van valami más megoldás? Ha nagyon fáradt leszek iszok majd kávét de ha nem muszáj kihagyom. Kb 2re érek majd haza addigra viszont fix fáradt leszek viszont csak olyan 1ig kéne kibírnom. A délutánt már megoldom valahogy főleg hogyha jó idő lesz mert akkor eltudok menni valahová.Szóval valami tanácsot kérhetek?

2022. jan. 3. 01:06
 1/5 anonim ***** válasza:
33%
Feküdj le aludni, most!
2022. jan. 3. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha valóban csak kettőig vagy az okés, megoldható.


Csináltam már ilyet, bár én nem szándékosan, hanem még nyáron a 40 fokos lakásban nem bírtam elaludni. Amíg nem voltam itthon addig semmi gáz nem volt, egész frissnek éreztem magam, a probléma akkor kezdődött amikor hazaértem és ledőltem az ágyra. De akkor már úgyis mindegy.


Annyi, hogy ha nem is tervezel alvást, ne tevékenykedj, hanem feküdj le, tedd le a telefont és nézzed a plafont vagy csak pihentesd a szemed. Az is sokat jelent.

2022. jan. 3. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Reggeli torna, esetleg egy lightosabb kocogás. Egyetemi vizsgaidőszak alatt másfél-2 napokat húzok le így (dolgozok is mellette) haverom szintén. Friss levegő napjába többször is jót tud tenni, a lényeg, hogy sok oxigént kapj és intenzív legyen a vérkeringésed. Csak aztán utána pihend ki magad rendesen és ne csináld ezt gyakran. Alvást is próbáld visszaállítani kicsit emberibbre, max 1-2-ig legyél fent. Nyáron én is akkor feküdtem le amikor a nap felkelt de már most érzem, hogy nem tett túl jót.
2022. jan. 3. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
#2 megpróbáltam viszont nem tudtam aludni:( Most elkezdtem filmezni. Remélem hogy mivel nem leszek otthon nem lesz annyira vészes nekem sem.Bár valószinüleg unalmas nap lesz://
2022. jan. 3. 02:47
 5/5 A kérdező kommentje:

#3 szerencsére a buszmegálloig bringával megyek ami olyan 7-8perc bringázást jelent.Tehát legalább felfrissülök.. csak aztán fél óra buszozás szóval ott pedig megint fáradt leszek szerintem🤣tobbet nem tervezem ezt:/ Majd megprobálok olyan este 7 fele aludni hogy ne az legyen lefekszek 2kor, felkelek este 8 körül és utána nem fogok tudni aludni:/

Egyébként pár nap és valószínüleg sikerül visszaállni hogy 10-11kor feküdjek le.

Csak nálam úgy van hogy 1 hét gyakorlat illetve utána a hétfő aztán 4 nap suli. Amivel nem lenne gond csak ha gyakorlat van akkor 5kor kelek ha pedig suli akkor 7kor..Ezért nehéz felállitani egy normális alvást mert nem tudom ugyanazt megszokni

2022. jan. 3. 02:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!