Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Kisebb terhelésre magas pulzus?

Kisebb terhelésre magas pulzus?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Karácsonyra kaptam egy okosórát,ami szuper, csak hypohonder-pánikbetegként állandóan a pulzusomat nézem rajta, mert feltűnt, hogy kisebb terhelésre nagyon kiugrik (ezen természetesen el is kezdek stresszelni, ami biztosan még feljebb is viszi) . Például egy közepes emelkedőn felfelé sétálva 150-es. Vagy sima sík terepen sétálva is 130-135, de volt, hogy egy egyszerű házimunka közben is 130. Kicsit megijeszt, mert nem tudom ez az edzedtlenségnek tudható-e be vagy valamilyen kardiológiai problémát jelez. Én indokolatlanul soknak érzem ezeket az értékeket az éppen aktuális terheléshez viszonyítva. A nyugalmi pulzusom jó. Nyilván a kérdésemre egy kardiológus tudna pontosan válaszolni, csak arra lennék kíváncsi, hogy aki jártas az edzés témában, illetve szokta figyelni a saját pulzusát edzés közben,szerinte ez normális-e? 36 éves vagyok 165 cm és 63 kg, tehát túl sok felesleg sincs rajtam, viszont nem sportolok. Bocsánat, ha hosszú lett...köszönöm a válaszokat előre is!



2022. jan. 4. 09:25
 1/4 anonim ***** válasza:
60%

Ez nagyon sok, semmi esetre sem normális.

Viszont kezdjük ott, hogy az óra pontosan méri? Márkás? A kínai szarok általában nem megbízhatóak.

Ha tényleg ennyi, akkor érdemes felkeress egy kardiológust.

2022. jan. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
70%
Kérdésedben a válasz! Hipochonder vagy! Már önmagától a tudattól felugorhat a pulzusod... Placebo.... Azt szeretnéd látni, hogy valami nem stimmel veled- és a szervezeted, a pszichéd meg is adja rá az elvárt választ.
2022. jan. 4. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
38%
Egyetértek a második válaszolóval... Te magad is leírod, hogy hipochonder éa pánaikbeteg vagy, ráadásul folyamatosan a pulzusodra koncentrálsz. Ez már önmagában elég ahhoz, hogy jelentősen megemelje a pulzust.
2022. jan. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én is hipochonder vagyok egy okosórával a karján.

Nekem ha itthon pakolászok, max. 95-re megy fel. Utcai sietős séta maszkban max. 110-120.

Kocogás közben már magasabb, 160-170, ez elég lassú kocogás.

Szerintem a tiéd elég magas, de lehet hogy az óra nem mér pontosan. Az is lehet, hogy nagyon edzetlen a szíved, és ha többet setálnál, jobb lenne.

2022. jan. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!