Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért vagyok ennyire másnapos?

Miért vagyok ennyire másnapos?

Figyelt kérdés

Ha italozni szoktam, másnap tűrhető vagyok, kicsit eszek pirítóst, vizet és jobblesz,


De ma nagyon beteg vagyok, nem javulok!


Sört szoktam inni és házipálinkát,

Tegnap Jager volt pálinka helyett, lehet az tette be a kaput?

Pedig úgygondoltam, hogy gyógynövényes és nemkínoz ennyire meg!


2022. jan. 8. 06:00
 1/2 anonim ***** válasza:
Kutyaharapást szőrével, ha van házipáleszed meg söröd akkor igyál meg egy-két kört, az helyretesz. A tanulságot meg levonod, nem iszol többé olyan szart.
2022. jan. 8. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Fúúú jó kis jager.


Egyébként a "másnaposság" mint érzést szerintem 3 dolog befolyásolja:

1. fogyasztott alkoholmennyiség (meglepő:D)

2. fogyasztott folyadékmennyiség (alkohol és nem-alkohol együttvéve)

3. Alvásmennyiség


Volt olyan, hogy haverokkal összeültünk egy bonyolultabb társast játszani és mivel eléggé figyleni kellett, én csak vizet ittam. Deee találtam literes bögrét és abból. 4 óra alatt megittam 3 liter vizet, merthát iszogattam. Olyan fostosul voltam másnap, mintha végig söröztem volna az egészet:D Egyszerűen kimosta belőlem a sókat a sok víz.

Ez kevés alvással párosítva teljes KO nekem. És még nem ittam alkoholt:D


Illetve hát a másnaposságnak én két fajátját különböztetem meg. A fejfájós és a gyomros. Van amikor fitt vagy, nem fáj a fejed sem, de a gyomrod-beled mocskosul nem tud mit kezdeni a beletöltött ocsmányságokkal és csak fosás vagy hányás lesz a vége.

Meg persze a másik véglet, ami talán jellemzőbb a legtöbb emberre: amikor az anyagcserének semmi baja, csak a feje fáj, de az nagyon. Erre víz és cukorpótlás gyorsan segít.

Durva, hogy a hideg szénsavas kóla a gyomron is, a fejen is tud segíteni. Ha a gyomrod nagoyn nem vesz be semmit, akkor sós chips és kóla. Azok rendbe tesznek egy halottat is:D

2022. jan. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!